AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Ako často správne čistiť IQOS mechanickou kefkou a liehovými tyčinkami

Hoci v IQOS nič nehorí, aj zahrievaním sa uvoľňuje z náplní HEETS čiastočky tabaku a usadzuje sa v ňom nikotín a nečistoty. Je preto nevyhnutné pravidelné čistenie.

Na videu od prvej minúty vidíte postup, ako mechanicky čistiť IQOS. Navrhnutý postup je odporúčaný výrobcom, niektorí užívatelia čistia aj častejšie, čo sa nám zdá zbytočné.

Rýchly návod jak často a ako čistiť IQOS

Faktom ale je, že ak necháte usadeniny usadiť predovšetkým v koreni ohrievacej planžety, už po niekoľkých dňoch nebudete mať z fajčenia dostatočný pôžitok a HEETS navyše začnú byť neprimerané horúce.

Ako správne čistiť IQOS

  1. Po každej vyfajčenej krabičke HEETS vykonajte čistenie vychladnutého IQOSu odobratím horného krytu a použitím priloženej čistiacej sady - čistítko, dlhšia časť je určená na ohrievač, kratšie na horný kryt.
  2. Mechanické čistitko môžete nosiť so sebou aj cez deň, niekedy sa zvyšný tabak usadzuje v okolí planžety. Preto najneskôr večer vyčistite hlavnú časť - holder bez násilia pritlačením a voľným otáčaním. Čistitko môžete raz mesačne umyť pod teplou vodou.
  3. Pomocou plastovej tyčinky z čistitka alebo napr. bežného špáradlá vyčistite predovšetkým koreň zahrievacej planžety, kde sa nečistoty usádzujú najviac. Samozrejme buďte opatrní, nahrievacia planžeta je najzraniteľnejším miestom celého IQOSu. Pokiaľ sa ale poškodí, nemusíte sa báť, výrobca s reklamáciami nerobí problém a na počkanie ju vymení. 
  4. Liehové tyčinky si môžete zakúpiť (30ks/3,5 EUR). Nahradiť ich môžete vatovými tyčinkami do uší namočenými do liehu.
  5. Liehovou tyčinkou utrite vnútro zahrievacieho priestoru a aj horný kryt. Sami uvidíte, ako veľa sa zašpiní, ak je tyčinka moc čierna, čistite svoj IQOS častejšie. Samostatne sa venujte planžete, vyčistite aj jej plôšky a koreň, netlačte, napriek tomu buďte dôraznejší.
  6. Správne vyčistený IQOS má dno zahrievacieho priestoru sivé až biele, nesmie na ňom byť tmavý povlak ani žiadne čiastočky. Je normálne, že vyzerá pozdĺžne prasknutý, ide o zvar plastu.
  7. Nabíjacia základňa verzia 2.4+ (s Bluetooth) nevyžaduje oproti skorším žiadnu údržbu. Na väčšine starších videí sú verzie so špeciálnym tlačidlom, ktoré vy nemáte a bolo nahradené tlačidlom Bluetooth, ale aj tak občas nezaškodí utrieť kontakty v priestore určenom pre holder.
  8. Ďalšie odporúčania nájdete v našej rubrike Tipy a návody

Raz za čas môžete pozorovať predĺžené nabíjanie holdera, je to normálne, dochádza k čisteniu planžety prehrievaním, teda rovnaký proces, ktorý sa na predchádzajúcej verzii spúšťal ručne tlačidlom.

Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus