Nezávislý magazín, spoločnosť Philip Morris Products S.A. ho neautorizovala, neprevzala nad ním záštitu ani ho inak neschválila.

Ako prepojiť IQOS cez Bluetooth s mobilným telefónom a stiahnuť aplikácii IQOS Connect

IQOS môžete prepojiť so svojím mobilným telefónom cez Bluetooth a v aplikácii nastaviť doplnkové služby a notifikácie, resetovať alebo vyhľadať stratené zariadenie v dosahu.

0

Vstavané Bluetooth v nabíjacej základni IQOS verzia 2.4 Plus umožní prepojenie IQOSu s mobilným  telefónom s nainštalovanou aplikáciou IQOS Connect, ktorá monitoruje zariadenie, umožňuje napr. nastavenie vibrácií holdera, resetovanie zariadenia alebo jeho vyhľadanie ak je v dosahu.

 

Dostupnosť aplikácie IQOS Connect

Aplikácia IQOS Connect od začiatku vývoja čelila problémom pri schvaľovaní vďaka striktným podmienkam obchodov s aplikáciami ohľadom podpory užívania tabaku. Vývoj pre Apple bol odložený na neurčito, u Androidu sa po dlhom čakaní konečne dočkala dokončenia v decembri 2018.

Ako nainštalovať a prepojiť mobil s IQOS Connect

  1. Nainštalujte IQOS Connect z Google Play.
  2. Aplikácia je na stiahnutie zatiaľ len v angličtine a nevyžaduje registráciu alebo prihlásenie IQOS účtom.
  3. Potvrďte podmienky používania, poslednú voľbu Send IQOS device data môžete vynechať, ak o správanií vášho zariadenia nechcete informovať výrobcu.
  4. Pre správnu funkciu je potrebné povoliť sledovanie polohy, bez ktorej by nemohol fungovať Bluetooth, neodosielajú sa žiadne dáta o polohe.
  5. Aktivujte v telefóne Bluetooth a v aplikácii Connect zvoľte Add Device (pridať zariadenia).
  6. Budete vyzvaní k aktivácii BT v IQOS nabíjačke, podržte štyri sekundy tlačidlo BT, IQOS začne blikať na modro. Dôjde ku spárovaniu a v aplikácii vidíte svoje prvé zariadenie.   

   

Po spárovaní zariadenia sa zobrazí na hlavnej obrazovke, rozkliknutím ponúkne voľbu nastavení. Oproti starším beta verziám je v ponuke iba Heating Status Vibration, ktorým možno vypnúť vibrovanie Holdera na začiatku a konci ohrievania HEETS.

 

Položka Notification zobrazuje chybové hlásenia IQOS, po prvom spustení bude prázdna.

 

Locate Device umožní vyhľadať a spustiť vibrácie IQOS v dosahu Bluetooth, ak ste ho založili a nemôžete ho nájsť.

 

Nastavenie notifikácií v mobile

Kliknutím na menu vľavo hore zobrazíte doplnkové nastavenia, nápovedu a vyhľadávanie predajní IQOS. V App Settings môžete povoliť alebo zakázať oznámenia IQOS na telefóne pomocou notifikácií.

  • Battery notifications vás upozorní v mobile na slabú batériu IQOSu.
  • Error notifications upozorní na chybu IQOSu.
  • Holder ready upozorní v mobile na dokončenie nabíjanie holderu.
  • Holder charging error notifications upozorní na chybne vložený holder.

Zvyšné dve voľby odosielajú štatistické dáta výrobcovi, môžete ich bez obáv vypnúť.

 

Najnovšia verzia IQOS Connect ešte neobsahuje nastavenia vibrácií po dokončení nabíjania. Pretože sa nám funkcia zdala ako jedna z mála užitočných, v našom skoršom článku nájdete návod na aktiváciu pomocou inštalácie staršej beta verzie. Vibrácie však fungujú len s novšími modelmi IQOS, akými sú napr. Limitované edície, nakoľko tieto zariadenia majú novšiu verziu firmwaru v nabíjačke.

Ako aktivovať a nastaviť vibrácie po nabití holdera

IQOS Connect k stiahnutiu


Upravit

Novinky

comments powered by Disqus