AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Ako správne nabíjať IQOS, ako dlho vydrží nabitý, ako zistiť životnosť batérie

Batéria v nabíjačke IQOS má podľa výrobcu asi 7000 nabíjacích cyklov, na jeden cyklus nabije holder asi 20x, mala by teda vydržať po mnoho rokov. Ako zistiť stav batérie v Holdery?

0

Zatiaľ čo u nabíjačky zistíte stav batérie ľahko podľa počtu nabití holdera (vyfajčených HEETS), spočiatku vydrží aj na 25 nabití, neskôr sa výdrž ustáli asi na 20 použití. Môžete sa stretnúť so situáciou, že hoci nabíjačka signalizuje ešte dve bodky, už nebude nabíjať, je to normálne, indikátor vybitia nie je úplne spoľahlivý.

Ako správne nabíjať IQOS

Ako každé zariadenie s batériou potrebuje IQOS určitú starostlivosť pri nabíjaní. Aktuálne poznatky o nabíjaní Li-On batérie hovoria, že najdlhšej životnosti dosiahnete nabíjaním pri 20% kapacity, nie je nutné a ani vhodné ju vybíjať do nuly.

 

Ako zistiť stav batérie v holdery

Holder u náruživého iqosáka denne prekoná okolo dvadsať nabití, batéria je častému nabíjaniu prispôsobená. V priebehu používania sa jej životnotnost bude samozrejme skracovať. Či je v poriadku zistíte ľahko:

  • Nabite holder v IQOS nabíjačke.
  • Vyberte ho z nabíjačky a pripravte si stopky (napríklad v mobile).
  • Zapnite holder naprázdno bez náplne HEETS až zavibruje.
  • Súčasne aktivujte stopky.
  • Čas sa meria do úplného vybitia, kedy holder sám zhasne.
  • Ak je batéria v poriadku, dosiahnete času cca 5:40 - 6:00 minút.
  • Ak sa blíži koniec životnosti batérie, dá sa holder ďalej bežne používať, ale začne počas nabíjania namiesto bežnej bielej farby blikať dlho červeno.
     

Na batériu v nabíjačke aj v holdery je zo zákona záruka 12 mesiacov. IQOS ešte na trhu nie je ani rok a výrobca Philip Morris zatiaľ rieši všetky reklamácie výmenou, bez prílišného skúmania závady. Nie je zatiaľ vôbec jasné, ako bude riešiť pozáručný servis po uplynutí dvojročnej záruky. Zo skúseností v zahraničí vyplýva, že IQOS vymieňa aj po záruke.

 

Zdravý rozum teda našepkáva, aby ste si aspoň raz ročne nechali IQOS vymeniť. Reklamujte prípadne obe časti po jednej, celé zariadenie predajne spravidla nemenia a zle by sa vysvetľovala závada na nabíjačke aj holdery.

Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus