Zatiaľ čo u nabíjačky zistíte stav batérie ľahko podľa počtu nabití holdera (vyfajčených HEETS), spočiatku vydrží aj na 25 nabití, neskôr sa výdrž ustáli asi na 20 použití. Môžete sa stretnúť so situáciou, že hoci nabíjačka signalizuje ešte dve bodky, už nebude nabíjať, je to normálne, indikátor vybitia nie je úplne spoľahlivý.
Ako správne nabíjať IQOS
Ako každé zariadenie s batériou potrebuje IQOS určitú starostlivosť pri nabíjaní. Aktuálne poznatky o nabíjaní Li-On batérie hovoria, že najdlhšej životnosti dosiahnete nabíjaním pri 20% kapacity, nie je nutné a ani vhodné ju vybíjať do nuly.
Ako zistiť stav batérie v holdery
Holder u náruživého iqosáka denne prekoná okolo dvadsať nabití, batéria je častému nabíjaniu prispôsobená. V priebehu používania sa jej životnotnost bude samozrejme skracovať. Či je v poriadku zistíte ľahko:
- Nabite holder v IQOS nabíjačke.
- Vyberte ho z nabíjačky a pripravte si stopky (napríklad v mobile).
- Zapnite holder naprázdno bez náplne HEETS až zavibruje.
- Súčasne aktivujte stopky.
- Čas sa meria do úplného vybitia, kedy holder sám zhasne.
- Ak je batéria v poriadku, dosiahnete času cca 5:40 - 6:00 minút.
- Ak sa blíži koniec životnosti batérie, dá sa holder ďalej bežne používať, ale začne počas nabíjania namiesto bežnej bielej farby blikať dlho červeno.
Na batériu v nabíjačke aj v holdery je zo zákona záruka 12 mesiacov. IQOS ešte na trhu nie je ani rok a výrobca Philip Morris zatiaľ rieši všetky reklamácie výmenou, bez prílišného skúmania závady. Nie je zatiaľ vôbec jasné, ako bude riešiť pozáručný servis po uplynutí dvojročnej záruky. Zo skúseností v zahraničí vyplýva, že IQOS vymieňa aj po záruke.
Zdravý rozum teda našepkáva, aby ste si aspoň raz ročne nechali IQOS vymeniť. Reklamujte prípadne obe časti po jednej, celé zariadenie predajne spravidla nemenia a zle by sa vysvetľovala závada na nabíjačke aj holdery.