AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Ako vydržať u IQOS, neprestávate fajčiť, len znižujete zdravotné riziká svojej závislosti

S IQOS neprestávate fajčiť, je chybou chváliť sa, keď u neho vydržíte. Berte ho len ako zmenu značky cigariet, ako výmenu nezdravého životného štýlu za zdravší, ktorý nie je lacnejší, ale prospešný.

0

V našej Facebookovej skupine sa veľmi často stretávam s príspevkami, v ktorých sa užívatelia IQOS chváli, ako už si dlho nezapálli cigaretu, odpočítavajú dni i mesiace a radí ostatným, ako "vydržať". Najsilnejším argumentom je smrdící cigareta a chuť spáleniny v puse pri návrate.

 

IQOS je plnohodnotné fajčenie

Dovolím si popísať môj subjektívny a podľa mňa lepší prístup aj motiváciu, prečo používať IQOS. Základom je nemyslieť si, že prestávate fajčiť. Najprv to vôbec nie je pravda a druhýkrát sa sami zaháňate do stavu veľmi podobného, ako keď sa zbavujete fajčenie alebo iné závislosti, spôsobujete si trauma.

 

 
IQOS je plnohodnotná náhrada fajčenie. Náplne HEETS obsahujú síce menej nikotínu a prechodne ich môžete pokojne vyfajčiť viac než cigariet, aj keď skúsenosti sú skôr opačné a spotreba sa zníži, pretože sa odstráni bezmyšlienkovité zapaľovanie cigariet z nudy a v rôznych situáciách.

IQOS je menej škodlivé fajčenie

Je preto absolútne zbytočné sa chváliť, že ste prestali fajčiť, po ramenách sa udierajte za to, že ste našli preukázateľne zdravší spôsob, ako uspokojiť svoju závislosť, ktoré sa nechcete alebo nemôžete zbaviť. Z rovnakého dôvodu IQOS rozhodne nemožno odporučiť nefajčiarom a je potreba pred ním chrániť deti, ktoré by z masívnej reklamy mohli ľahko nadobudnúť dojem, že nie je nebezpečný.

 

Pokiaľ k prechodu na IQOS pristúpite ako k zmene značky cigariet, nebudete mať dôvod k stresu, že ste si zapálili starú dobrú horlavku a prestanete sa báť remisie. Ona vám rovnako nebude chutiť a budete mať pocit olizovanie popolníka. Ale proti tomu, čo si všade prečítate, vás môžem uistiť, že ide o stav prechodný a IQOS sa dá pokojne používať súčasne s fajčením, pretože onen nepríjemný pocit z cigarety sa dá ľahko překouřit. Je to rovnaké, ako keď ste si dali prvú cigárko za telocvičňou základnej školy. Tiež vám najskôr moc nechutilo.

IQOS nie je lacnejšie a nezbaví vás závislosti, ale neumriete s ním na smrad a decht.

Zmenu značky cigariet si odôvodníme ľahko. Smradlavky vás zabíjajú, nedajú sa fajčiť v krčme ani doma a neskutočne po nich smrdíte. Tiež sa vás snažia sústavne zabiť upchávaním ciev, intoxikáciou rakovinotvornými látkami a decht sa snaží zalepiť každý pľúcny mechúrik, aby ste nebehali do schodov ako Lanky. Oproti tomu HEETS sú až o 95% šetrnejšie.

 

Prechod na IQOS je ako prechod na zdravú stravu

Je to teda rovnaké, ako keď dostanete rozum a prestanete sa pchať sladkým a tučným jedlom.
Zmena životného štýlu vyžaduje trochu sútredenosti, určite s ňou neušetríte a nemáte žiadnu záruku, že rovnako neumriete na infarkt. Ale nesmiete si vnútiť, že ide o diétu, nepočítajte ako dlho už ste to dokázali, inak si môžete byť istí, že čoskoro príde jojoefekt a priberiete o päť kíl navyše.

 

Jesť zdravo je rozumné. Fajčiť IQOS je rozumnejšie než páliť jednu Startku od druhej. Keď si ale dáte raz za čas bôčik a zapijete ho colou, nezabije vás rovnako, ako pokútne vyfajčená cigaretka. Len sa ale k obom nevracajte trvalo, mnoho bôčika a cigarety sú zaručené zdravotné komplikácie.

 

Pomôže IQOS prestať fajčiť? Áno!

Jednu devízu ale IQOS má. Zbaví vás rituálu fajčenia, ktorý býva označovaný za jednu z prekážok pri zbavovaní závislosti. A mnoho užívateľov IQOS naozaj prestáva fajčiť úplne, aj keď samozrejme nejde o väčšinu z nich, ako často sem tam nejaký dealer PM udáva. Znížili s ním najskôr prísun nikotínu, zbavili sa rituálu. Odložiť elektronickú cigaretu je jednoducho ľahšie. Možno ho teda odporučiť, ak o niečom takom v budúcnosti uvažujete. Najlepšie je zbaviť sa závislosti úplne, ide to už celkom ľahko.

Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus