AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Akú farbu IQOS kúpiť, biely je hladký, čierny potiahnutý gumou, limitované edície sa poškriabu

Veľmi častou otázkou pri kúpe nového prístroja IQOS je výber farby. Nejde totiž len o osobný vkus, ale aj rozdielne materiály povrchu, ktoré majú vplyv na opotrebenie. Ktorý teda vybrať?

0

Nákup nového IQOS je vždy radosťou. Zariadenie po vybalení z krabice žiari novotou, prvé HEETSy pekne tiahnu, nikde žiadny zápach alebo pachuť. Ako tomu je ale po týždni, mesiaci alebo roku? Aby IQOS pekne voňal po čerstvo upečených bochníkoch je vo vašich rukách, je potrebné ho správne čistiť, opotrebovaniu povrchu sa ale nevyhneme nikto.

IQOS Navy

Elegantný tmavo modrý, skoro až čierny IQOS so zlatým nápisom je najpredávanejší variant, ako jediný je potiahnutý matnou pogumovanou vrstvou, ktorá je príjemná na dotyk a uľahčuje úchop. Veľmi výrazne na nej zostávajú odtlačky prstov a mastnota, ktoré možno ľahko zotrieť len dlaňou ruky. Nie je háklivý na položenie na stôl, neodrie ho prach a nečistoty.

 

Pogumovanie má ale aj svoje nevýhody. Je veľmi náchylné na poškriabanie, dokonca aj nechtom. Jemné vrypy možno rozleštiť prstom, guma sa vie mierne zatiahnuť a skryť ich. Ďalšie nepríjemností môže byť lúpanie, v našej FB skupine sa ozvali dokonca užívatelia, ktorým sa potiahnutie zkrabatilo v Egypte na ostrom slniečku a na odery trpí aj dolná hrana HOLDERa.

 

IQOS White

Biela varianta je pri predaji zrejme krajšia, matný povrch pôsobí luxusne a upútava pozornosť a je rozhodne atraktívnejšia. Nie je však potiahnutý gumou ako Navy a časom sa trochu oleští, potom už nie je toľko zamatový a pôsobí mierne plastovo. Znateľné je to aj na holdery, ten sa po cca dvoch mesiacoch leskne ešte viac a navyše sú drobné odreniny na dolnej hrane viac viditeľné, lebo základný plast je čierny.

 

Povrch bieleho IQOSu je tiež o dosť viac háklivý na poškriabanie, pri neopatrnom zaobchádzaní drobné ostrejšie smietky na stole, vedia na nabíjačke spôsobiť škrabance, do ktorých sa potom usadzuje nečistota a sú jasne viditeľné.


Limitované edície Blue, Pink, Ruby a Motor šport

Limitky sú na tom rôzne, prekvapivo ale skôr lepšie. Ruby je matná a príliš netrpí, modrá Blue má kvalitný metalízový nástrek, ktorý sa príliš neoleští, rovnako ako Motor šport v dolnej časti (veko nabíjačky má matne čierne), Pink je veľmi lesklý a hladký už pri predaji. Všetky limitky svorne možno ľahko poškriabať, nie je to ale toľko vidieť ako na White variante. Prehľad limitovaných edícií, ako vyzerajú.

 

Častou otázkou užívateľov je lúpanie nástreku limitek. Počas testovania sa skôr než lúpanie objavuje ošúchaniu na dolnej časti holder, inak sú povrchy veľmi kvalitné a nelúpu sa.

 

Čo môže nastať v extrému

V extrémnom prípade napr. po roku teda volíte medzi White s nevzhľadnými škrabancami priamo na prostriedku nabíjačky a leštenou dolnou hranou Holdera do čierna alebo Navy s škaredo omakanými bokmi s vrypmi a možnosťou lúpania povrchovej gumy.

 

Väčšine opotrebovanie samozrejme zabráni široká ponuka puzdier, od originálnych farebných z talianskej kože za 25 Eur až po bežné gumové návleky z Číny. Poškriabanie povrchu bohužiaľ nie je podľa záručných podmienok dôvodom na reklamáciu, aj keď najmä výmenu oleštěného Holdera by si tvrdohlavší zákazník skúsiť vyhádať mohol, pretože ním trpí väčšina kusov už v polovici záruky.

Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus