AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Čo je revolučná bezdymová cigareta IQOS a ako funguje fajčenie bez zapálenia

IQOS je obchodný názov pre elektronickú cigaretu - vaporizér k inhalácii pary zo zohriateho tabaku, nahrádzajúci konvenčnú zapálenú cigaretu.

0

Cigareta IQOS, zo skratky Aj quit ordinary smoking (Končím s bežným fajčením), je produkt vyvinutý spoločnosťou Philips Morris, producenta napr. cigariet Marlboro. Sám výrobca uvádza, že si stanovil za cieľ znížiť zdravotnú záťaž svojich zákazníkov, fajčiarov a investoval do vývoja nového produktu viac ako 3 miliardy dolárov.

Oficiálne zloženie náplňí HEETS podľa Philips Morris

V skutočnosti sú výrobcovia pod obrovským tlakom svetovej nefajčiarskej spoločnosti a preto hľadajú náhradu za svoj riskantný biznis. Dá sa teda očakávať, že IQOS a podobné produkty odstraňujúce horenia cigariet s nebezpečnými spalinami, budú stále viac propagované.

Na Slovensku sa predávajú náplne pod obchodným názvom HEETS, v iných krajinách ako napr. Japonsko je to Marlboro for IQOS (prehľad všetkých druhov HEETS). Podobajú sa na skrátené cigarety obsahujú drvený tabak obohatený o glycerín, znovu zlisovaný do plátkov, naplnený do dutinky s dutým acetátovým filtrom z biopolyméru a náustkom z celulózy.

Philip Morris očakáva, že by IQOS a podobné výrobky mohli rýchlo obsadiť viac ako polovicu trhu s fajčením podobne ako v Japonsku a v budúcnosti ho aj nahradiť.

Zastrčením náplne do ohrievača (holdera) dochádza k zahrievaniu na teplotu asi 350 °C, oproti horeniu konvenčnej cigarety v rozmedzí 600-850 °C. Počas zahrievania sa začne nikotín z tabaku spolu s glycerínom uvoľňovať, jeho vdýchnutie je potom veľmi podobné klasickej chuti cigariet, fajčiar ale vydychuje čistú paru takmer bez zápachu, ktorá sa v okamihu rozplynie.

 

Pretože HEETS nehorí, nevznikajú desiatky druhov dechtových spalín ani pevné častice, vdychované u bežnej cigarety, cez všetky sporné diskusie odborníkov ide teda jednoznačne minimálne v tomto smere o ohľaduplnejšie fajčenie, ktoré sa okamžite do cca dvoch týždňov prejaví na ľahšom dýchaní.

 

Obsah predajného balenia IQOS

IQOS je k dispozícii predovšetkým formou dealerského predaja, ktorý ho počas stretnutia predvedie a poučí zákazníka o zaobchádzaní a funkciách. Ďalšou možnosťou je kúpiť IQOS v partnerských trafikách alebo IQOS Store.

Ako a kde kúpiť IQOS a za akčnú cenu 12 EUR.

 

Súčasťou predajného balenia je:

  1. Nabíjacia základňa IQOS
  2. Ohrievač (holder) IQOS
  3. Sieťová nabíjačka microUSB 2A
  4. Čistiaca kefka
  5. Liehové tyčinky na čistenie
     

Tabakové náplne HEETS

K ohrievaniu tabaku dochádza pomocou holdera, ktorý sa po každej cigarete vráti späť do základne a asi 4 minúty sa nabíja na ďalšie použitie. Je podobný menšej elektronickej cigarete, v ktorej sa však nezahrieva kvapalina (liquid), IQOS pracuje so skutočným tabakom. Náplň HEETS užívateľ tlakom zasunie na strednu zahriavacu čepeľ zo zlata a keramiky, podržaním tlačidla IQOS aktivuje a po cca 15 sekundách začne na dobu 6 minút alebo 14 potiahnutí zahrievať tabak. Akonáhle dôjde k vyžhaveniu náplne, holder zavibruje a po ďalších 30 sekundách sa vypne. Náplň sa vyberie vysunutím hornej časti náustku a vyhodí.

 

Holder je vhodné raz denne vyčistiť priloženým čistidlom v tvare vajíčka, ktorý má vo vnútri kefky, od drobných zvyškov tabaku. Pri zahrievaní dochádza tiež k usadzovaniu nečistôt z nikotínu, raz za krabičku ho preto vyčistite aj pomocou liehových tyčiniek, ktoré dostanete u každého predajcu náplní HEETS.

 
Nabíjacia základňa

Jednotka IQOS slúži na nabíjanie holdera, ktorý je nutné vždy po dofajčení vrátiť do nabíjačky aby sa nabil. Samotná základňa sa nabíja asi po tridsiatich cigaretách priloženou nabíjačkou okolo dvoch hodín. Hoci má univerzálny konektor microUSB, ktorý nájdete na väčšine mobilných telefónov, používajte priloženú nabíjačku, ktorá je veľmi výkonná (2A). Mimo nabíjanie nie je potrebné sa o základňu nijako starať.
 
Jednotka IQOS poslednej generácie má na boku dve tlačidlá a stĺpec kontroliek. Prvá kontrolka zobrazuje prebiehajúce nabíjanie holdera, rad štyroch kontroliek indikuje stav nabitia základne. Horné tlačidlo otvára základňu, dolné slúži k aktivácii Bluetooth pre spojenie s mobilnou aplikáciou vo vašom smartfóne, na ktorú sa v slovenskom obchode s aplikáciami Google Play počas roka 2018 ešte stále čaká. Aplikácia umožní doplnkové nastavenia IQOS, notifikácie alebo stav opotrebovania batérie a ďalšie užitočné informácie.
Upravit

IQOSmag Youtube

Novinky

comments powered by Disqus