AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

IQOS je zdravší, má nízku škodlivosť a začína byť lacnejší ako cigarety

O škodlivosti IQOS sa od začiatku predaja vedú vášnivé diskusie. S pribúdajúcim časom toho o zahrievanie tabaku vieme čoraz viac zo skúseností, aj mnohých odborných štúdií. Je ale  treba stále myslieť na to, že každé užívanie tabaku je škodlivé.

0

Škodlivosť elektronickej cigarety IQOS je veľmi diskutovaná téma, pýta sa na nej každý nový užívateľ a preto sme jej vyhradili dokonca samostatnú rubriku Škodlivosť, ktorú nájdete v hlavnom menu. 

IQOS je škodlivý a trochu lacnější

Nemôže byť pochýb o tom, že každé užívanie tabaku je škodlivé. Vzniká závislosť na nikotíne, ktorej je najlepšie sa zbaviť úplne. Mimo nikotínu IQOS dodáva do tela ešte ďalšie látky obsiahnuté v náplni HEETS, napríklad paru vzniknutú z glycerínu, ktorú vdychujeme. Hoci presné zloženie výrobca Philips Morris odkrýva len nerád, podobne ako u cigariet doplňuje do HEETS tiež rôzne zložky (aditíva) pre lepší zážitok z fajčenia, o ktorých toho nikdy nebudeme vedieť dosť.

 

Cena HEETS vo všetkých krajinách kopíruje cigarety, škatuľka u nás stojí 3,7 EUR, v Nemecku 6 EUR, výrobca nechce k užívaniu podnecovať cenou a samozrejme si tiež nemienia kanibalizovat zisk z cigariet. Užívať HEETS teda nie je finančne výrazne výhodnejšie, postupne sa však rozdiel v cene zvyšuje vďaka nižšej spotrebnej dani.

 

Skúsenosti s účinkami užívania IQOS

Samotné účinky sme rozoberali už v skúsenostiach s IQOS od vášnivého fajčiara, po začatí inhalácie dochádza v prvých dňoch i týždňoch u každého jednotlivca k rôznym reakciám, závislým najviac na tom, ako predtým náruživo fajčil, ako veľa je senzitívny na zmeny prostredia i ako veľa sa telo čistí od účinkov fajčenia.

  • pokašliavanie rôznej intenzity, kedy sa telo zbavuje usadeného dechtu v pľúcach.
  • dráždenie pľúc nezvyčajne teplým dymom, než si zvyknete a naučíte sa ťahať pomaly.
  • vysušovanie pier od teplého filtra pretrváva často aj mesiace podľa intenzity poťahovanie.

V našej Facebookovej skupine zmieňujú používatelia aj iné subjektívne dojmy, sami ale priznávajú, že si nimi nemôžu byť istí, pretože používateľ sa prirodzene viac sleduje. Môže ísť o mastenie pleti (cigarety ju preukázateľne vysušujú), prechodné vytváranie aftov v ústach, bolesti hlavy alebo kožné reakcie. Philip Morris pripúšťa asi u jedného percenta užívateľov možné alergické reakcie, vyvolávajúce ľahké svrbenie pokožky.

Z čoho sa skladá tabaková náplň HEETS

Nikto si však nesťažuje dlhodobo, je teda pravdepodobné, že sa telo naozaj čistí a súčasne reaguje na inhaláciu nikotínu a ďalších látok vdychovaním teplej pary a po určitej dobe sa s novou situáciou vyrovná.

 

Zdravotné riziká IQOS

Mimo subjektívnych reakcií sú samozrejme diskutovanejšie zdravotné riziká. Nepopierateľným faktom je, že cigarety do tela prinášajú tisíce preukázateľne nebezpečných látok vznikajúcich spaľovaním, z ktorých sú až desiatky rakovinotvorné. Nič podobné sa nepodarilo u IQOS preukázať ani nezávislou štúdiou, hoci polemizuje s výrobcom o obsahu rôznych látok, jednoznačne potvrdzuje, že ide o výrazné zníženie prísunu škodlivín do tela v porovnaní s konvenčným fajčením. 

Oficiálne zloženie náplní HEETS podľa Philip Morris

Nevieme teda, či raz vedci nezistia súvislosť niektorého ochorenie s IQOS, podobne ako trvalo desaťročia, než sa preukázala nebezpečnosť fajčenia. Pamätajte, že je vždy riziko prijímať akékoľvek neprirodzené látky do tela. Môžete sa ale spoľahnúť, že ak sa svojej závislosti nemôžete zbaviť (zbaviť sa závislosti už je dnes oveľa ľahšie), prechodom na IQOS ste pre svoje zdravie urobili rozhodne viac, než vytrvať u cigariet.

Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus