Nezávislý magazín, spoločnosť Philip Morris Products S.A. ho neautorizovala, neprevzala nad ním záštitu ani ho inak neschválila.

Kašľanie po fajčení IQOS, veľa poučné skúsenosti, čo pri fajčení vykašliavate sa vám nebude páčiť

IQOS je úplne bez diskusie pre fajčiara zdravší. Môžeme diskutovať o tom, čo nám prináša za nové škodliviny do tela, ale jeho znížena škodlivosť je preukázaná. Z vlastnej skúsenosti vám ale môžem napísať, čo z tela odchádza von a najskôr sa vám to nebude vôbec páčiť.

0

IQOSmag.sk je nezávislý server a môže si teda písať čo chce, aj vlastné subjektívne skúsenosti a názory. Máme v tom veľkú výhodu oproti výrobcovi, ktorý musí byť veľmi opatrný na vyhlásenie týkajúce sa zdravotnej nezávislosti nikotínových produktov, najmä, keď už je roky prenasledovaný ako štvaná zver. Zodpovedne teda z vlastnej skúsenosti súkromne prehlasujem, že IQOS môžeme považovať za vhodnú kuřákovu zdravotnú pomôcku.

 

Mal som šťastie, ktoré nestretne každého fajčiara prechádzajúceho na IQOS. Súčasne s prechodom som dostal najťažší pánsku chorobu ľudstva, závažnú chripičku. Ozývala sa už krátko pred tým a zrovna v prvom týždni testovani noveho IQOS prepukla naplno.

Možno si poviete, že som blázon, keď označím chrípku za šťastie, ale faktom je, že kým ju samozrejme bežne neznášam ako väčšina z nás, tentoraz mi dala nahliadnuť priamo do útrob mojich fajčiarskych pľúc. To, čo som v priamom prenose zbadal, sa mi najskôr vôbec nepáčilo, vyzeralo to totiž ako z najhoršieho onkológovia letáku pre pacientov. Ďalej už čítanie nie je pre žiadne slečinky, je to nechutné, no zásadne poučné.

 

Prvotný kašeľ pri vdýchnutí pary z HEETS je normálny, telo sa zbavuje škodlivín z pľúc, za niekoľko dní prejde.

 

Pri chrípke sa človek v dávivý kašľu zbavuje produktov slizníc a následne sa ich v dávivý kašli zbavuje. Ak je to fajčiarov kašeľ, potom sú to skôr orchestre. Postupne som ale zistil, že kašlem aj vďaka IQOS. A podľa našej Facebookovej skupiny nie som sám. Moja chrípka mi len ukázala, čo vlastne vykašliavate.

 

Vytvoril som si teóriu (a je vlastne jedno, či pravdivú), že vdychovanie netradične teplé pary z IQOS má vplyv na pľúca. Tipol som si, že v spojení s mojou mentolovou príchuťou uvoľňuje pľúcne komôrky a tie vydávajú svoje tajomstvá. Vlastne to nie sú tajomstvá, obsah našich čiernych pľúc poznáme z varovných obrázkov na cigaretách a považujeme ich v najlepšom prípade za otravnú propagandu.

 

Pre mňa je IQOS zdravotná pomôcka, vďaka nemu opäť naplno dýcham a nikto ma nepresvedčí o opaku.

 

Zaujímavé je pozrieť sa, čo vlastne vychádza reálne von. Vo vreckovkach pozorujem malinké čierné a šedé tvrdé čiastočky hnusot z pľúc, zrejme dechtu, ktoré zo mňa idú von už druhý týždeň. Z časti je cítim aj v krku, ako by ste zjedli zrnká piesku a nemohli sa ich zbaviť.

 

Hlboký nádych po IQOS

Súčasne prichádza oslobodzujúci pocit nadýchnutia, ktorý si pamätám už len z dávnych rokov, kedy som prvýkrát prestal fajčiť. Je to úplne rovnaké, ako keď prídete na hory, dýchate z plného hrdla a ste v eufórii. Každý deň sa mi s oslabujúcou chrípkou dýcha lepšie a lepšie.

 

Podobný pocit potvrdzujú úplne všetci, ktorí IQOS vyskúšali a jedna z našich čitateliek ako astmatik dokonca potrzuje meraním okysličenie krvi u lekára na spirometrii. Navyše aj lekárske štúdie hovoria, že najväčšie dávky dechtu z pľúc sa zbavíte už po troch mesiacoch nefajčenia.

 

Zakaždým, keď si zanadávam na nemalú cenu HEETS, pripomeniem si, že ide o daň za moje lepšie zdravie. Každý pôžitok niečo stojí a za zdravie si rád priplatím.

 

Vedci, bohvie, kým platení a čí pieseň spievajúci, môžu IQOS spochybňovať ako chcú. Philip Morris im nahráva tým, že nezverejňuje príliš presne obsah náplňí HEETS a o chemikáliách v nich obsiahnutých toho veľa nevieme. (Z čoho sa skladajú náplne HEETS) Môžeme sa len dohadovať, čo všetko uvoľňuje biopolymér vo filtroch počas tavenia a či z toho raz nedostaneme iný typ rakoviny než z cigariet.

 

Ale jedno viem iste. Po rokoch sa opäť cítim ako nefajčiar, dýcham z plného hrdla a je mi skvele. A ak budem vykašliavať ďalej kamenie, až sa z mojich čiernych pľúc stanú opäť sviežo ružová, nepresvedčí ma nikto, aby som sa vrátil k cigaretám, aj keby krabička HEETS stála dvakrát toľko.

Upravit

IQOSmag Youtube

Mohlo by vás zaujímať

Novinky

comments powered by Disqus