AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Koľko nikotínu obsahuje tabaková náplň HEETS pre IQOS v porovnaní s bežnou cigaretou

Častou otazkou užívateľov IQOS je obsah nikotínu v náplniach HEETS. V porovnaní s bežným fajčením je ho o niečo menej, ale do tela prúdi obdobná dávka ako zo silnej cigarety.

0

Mimo preukázateľne zníženého obsahu škodlivín v IQOS je pre užívateľov tabaku najpodstatnejšie, koľko dostane do tela nikotínu. Táto vysoko návyková droga spôsobuje upokojenie organizmu a navodzuje príjemný pocit. Narozdiel od spáleného dechtu zrejme nespôsobuje zásadné škody, jeho účinky ale majú krátkodobý vplyv na zúženie ciev a stimuláciu srdca, čím dochádza k zvyšovaniu tlaku, stimuluje tráviaci trakt a zrýchľuje metabolizmus.

Množstvo nikotínu v tabaku

Bežná cigareta obsahuje od 0,3 mg u slim do 0,8 mg nikotínu napr. V silných Spartách, väčšina z neho však zhorí a do tela sa vstrebe cca 20%. Náplne HEETS obsahujú podľa výrobcu 0,5 mg nikotínu, IQOS sa však len zahrieva a preto sa nikotínu vstrebáva výrazne viac. Preto treba byť opatrný na prehĺbenie závislosti a sledovať najmä reakciu žalúdka, ktorý o predávkovaní informuje nevoľnosťou, bolenie hlavy a ďalšie prejavy.

 

Značka  Nikotin (mg)   Dehet (mg)  Oxid uhoľnatý (mg)
HEETS pro IQOS 0,5 > 0,0005 N/A
NeoStick pro GLO 0,3 > 0,001  N/A
Karelia Slims 0,3 2
L&M Silver 0,4 4 5
Marlboro Gold 0,5 6
Marlboro Red 0,8 10 10

Reakcie užívateľov

Z tabuľky vyplýva, že najbežnejší pocit "nedostatku", ktorý užívatelia zahrievaného tabaku často zmieňujú, je mylný. HEETS nielen že obsahujú porovnateľné množstvo nikotínu, ale vďaka efektívnejšiemu uvoľňovaniu ho vo vdychovanej pare dodstávajú väčšiu dávku. Nejde teda o nedostatok nikotínu, ale o vnímaní tzv. "Kopnutie do krku" pri šluku, ktorý je u IQOS pocitovo menší.

Česka relácia "A dost" porovnala IQOS a cigarety a potvrdila studie 

Možno teda dôrazne odporučiť, aby užívatelia IQOS najmä v neskorších mesiacoch užívania dodržiavali staré rituály, užívali HEETS v podobnom alebo nižšom množstvo, nepoužívali ho na nových miestach. Kto nefajčil doma, chodil na balkón alebo s kolegami na cigaretku pred dvere, nech si zvyky dôsledne zachová, pretože hrozí reálne nebezpečenstvo zvýšenie závislosti a tým aj vyšších nákladov.

Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus