AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Komentár: Čo nám odpovedala riaditeľka Philip Morris v rozhovore medzi riadkami

Vyspovedali sme riaditeľku inovácie, rozvoja a marketingu Andreu Gontkovičovú. Rozhovor bol obsiahly a preto som pripravil aj skrátenú verziu s mojím komentárom.

0

Ako som už naznačil v prepise rozhovoru, stretnutie s pani Gontkovičovou sa konalo vo veľmi priateľskom duchu, je plná elánu a dobrej nálady a ja som bol potešený najmä absolútnym nákazlivým nadšením pre IQOS. Napriek všetkej opatrnosti vo vyjadrovaní bolo poznať, že má záujem odpovedať na všetko, čo jej firemná politika dovolí. Napriek tomu je potrebné čítať medzi riadkami. Komentár berte prosím ako môj súkromný názor na základe informácií z počutia a dojmov.

Vytrhnuté z rozhovoru

Výraz IQOS Lady som prvýkrát začul vlani v súvislosti s karlovarským festivalom. Od tej doby sa tak nejako udomácnil. Andrei Gontkovičové pristane právom, priviedla IQOS na český a slovenský trh a v priebehu roku 2018 som niekoľkokrát začul, že pre užívateľov dokázala vybojovať mnoho výhod, ktoré v iných krajinách nemávajú. Príkladom sú nadštandardné odmeny za doporučovania, zľava za nákup kartónu HEETS alebo zlacnenie limitovaných nahrievačov.

 

V priebehu rozhovoru bolo poznať, že HEETS sú háklivou témou. Ochucovanie zahrievaného tabaku nie je v EÚ regulované, Philip Morris ale narozdiel od konkurenčného GLO nechce riskovať sprísnenie podmienok, zavedenie škaredých obrázkov alebo reguláciou a preto ich na trhy EÚ v dohľadnej dobe neuvedie. Podľa neho je to v záujme oboch strán, nedočkat sa honu na čarodejnice, ako u fajčiarov. Našťastie nám zostane aspoň mentol, minimálne do schválenia nového nariadenia EÚ pre ďalších 10 rokov a teoreticky po jeho schválení by sme ešte len mohli začať zákaznícky tlačiť na PMI na uvedie príchutí na trh.

 

Tento rok sa dočkáme nových variantov HEETS. Vzhľadom k tomu, ako postupne nabieha ponuka v niektorých krajinách, možno očakávať, že bude uvedená variant Bronze a Blue, žiadna ďalšia v Európe nie je obvyklá (Zoznam príchutí HEETS v zahraničí).

 

Zaujímavé bolo rozprávanie o zárukách. Je zrejmé, že PM preťažuje množstvo neoprávnených reklamácií a tiež najčastejšia chyba užívateľov, zlomená nahrievacia čepeľ. Ohľadom čepele sa sústredí na vylepšenie školenie užívateľov, pre zneužívanie reklamácií je aj z odpovede zrejmé, že stále dúfa, že užívatelia dôjdu k rozumu. Čísla sú ale natoľko alarmujúce, že ak si nedáme pokoj, nebude inej cesty.

 

Tento rok bude uvedená limitovaná edícia IQOS 3. V našej skupine už niekto naznačoval, že by mohlo ísť opäť o špeciálnu edíciu Motor a uvedená by mohla byť počas GP Moto v Brne.

 

Zaujímavá bola diskusia o splátkach. Hoci tomu sám neprikladám príliš veľkú váhu, zo skupiny jasne vyplýva, že vstupné investície môžu byť pre menej majetnejších užívateľov naozaj prekážkou. V každom prípade ide o príjemné rozšírenie možností nákupu a budeme len dúfať, že nenastane vlna podvodov podobne, ako to poznajú napr. mobilní operátori, ktorí radšej dotácie na mobily úplne zrušili. O splátkach zostavíme podrobnejší článok.
Tagy: NOVINKY
Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus