AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Nehoriaca IQOS cigareta je škodlivá zdraviu a nemožno ju odporučiť nefajčiarom

Ako sa rozrastá tábor zástancov IQOS, stretávame sa opakovane s otázky fajčiarov, ako je to s jeho škodlivosťou, nových používateľov predovšetkým zaujíma chladiaci biopolymér vo filtri, ktorý najmä pri intenzívnom poťahovaní na strane ohrievača žltne, môže degradovať a vyzerá spálená.

0

Ako funguje IQOS cigareta už sme na našom webe popísali, ohrievaním tabakové náplne doplnené o glycerín na teplotu 350 ° C dochádza k jeho uvoľňovaniu. Takáto teplota samozrejme nie je zanedbateľná, preto filter obsahuje chladiaci biopolymerové vložku, vyrábanú z prírodného kukuričného škrobu, ktorá absorbuje teplo, čiastočne sa farbí a tvrdne.

 

Je nesporné, že pri tom bude dochádzať k chemickej reakcii, odporcovia špekulujú dokonca o rakovinotvorných radikáloch a formaldehydu. Situácii nepomohla ani zatiaľ jediná nezávislá štúdia, uvádzajúci o niečo vyššie množstvo škodlivín než výrobca počas vlastných testov, ktoré sú však aj tak v násobne nižších hodnotách ako u cigariet, a preto bola obratom napadnutá právnikmi Philips Morris a jej autori sa k nej odvtedy nevyjadrujú.
Oficiálne zloženie náplňou HEETS podľa Philips Morris

IQOS je škodlivý, ale výrazne menej ako cigarety

Aký záver si má bežný užívateľ vytvoriť? IQOS je isto škodlivý, je to na ňom uvedené a určite ho nemožno odporučiť nefajčiarom. Obsahuje nikotín, ktorý je rovnako návykový ako u bežné cigarety. Avšak pre fajčiara klasických cigariet je požehnaním, aj napriek možné neznáme škodlivé látky obsahuje o 80% -90% menej nebezpečných látok, ako pripustila aj špeciálna komisia britskej vlády. Vodné pary vzniknuté odparením glycerínu z IQOS predovšetkým neobsahujú spálený decht, ktorý je vo väčšine prípadov označovaný za hlavnú príčinu väčšiny chorôb a rakoviny, pretože nedochádza k horeniu papiera.

 
Z našej Facebookovej skupiny a mnohých ďalších jednoznačne vyplýva, že prechodom fajčiara na IQOS sa po počiatočnom vykašliavanie dechtu z pľúc významne zlepšuje dýchanie a človek sa cíti lepšie. Navyše sa často hovorí o veľmi vysokom percente fajčiarov, ktorým IQOS pomohol v krátkej dobe k úplnému ukončeniu fajčenia.

 

IQOS v súboji s elektronickými cigaretami

Veľké ťahanie a tiež odpor užívateľov možno pozorovať u užívateľov a predovšetkým predajcov e-cigariet. Niektoré ich články sú stále dookola citované, lebo vyšli ešte pred začatím predaja IQOS v SR a Google je preto neustále zmieňuje na prvých miestach vyhľadávania.

 

Pravdou ale je, že mnoho súčasných uživateů IQOS e-cigaretu skôr vyskúšali a tvrdia, že po privyknutí na počiatočnej zvláštnu chuť si na rozdiel od e-cigariet fajčenie stále užívajú a väčšinou nemajú žiadnu potrebu návratu ku klasickej cigarete, nebolí je hlava z nadmiery poťahovaní a nevytvárajú oblaky dymu. Aj preto sa málokedy stretnete so zákazom IQOS v reštauráciách, pretože o ňom väčšina návštevníkov ani nevie.

 

Kontroverzný škodlivosť platí pre každý nový produkt, rovnako ako je bežná nedôvera k ich výrobcom, o náplniach e-cigariet sa pochybuje po celú dobu ich existencie. Pamätajte preto, že najlepšie je nefajčiť vôbec a v tom vám môže IQOS pomôcť, ak sa tak rozhodnete.

Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus