AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Nové zloženie tabakových náplní HEETS v roku 2021, koľko nikotínu obsahujú

V roku 2021 došlo k významnej zmene v zložení tabakových náplní HEETS. Každá náplň obsahuje zmes jemne rozdrveného pravého tabaku obohateného glycerínom, ktorý sa po zahriatí v IQOS na teplotu približne 350 °C mení na paru.

0

Novinky v HEETS v roku 2021

V roku 2021 došlo k dvom zmenám v zložení náplní HEETS. Dôležité je, že sa hmotnosť tabaku v škatuľke znížila na 5,4 g z pôvodných 6,1 g a nové skladanie náplne zlepšilo vkladanie náplne a výťažnosť, pričom sa zachovala hladina nikotínu 0,5 mg na náplň.


Druhou významnou zmenou je odstránenie hliníkovej ochrannej fólie okolo tabaku, ktorá bránila zapáleniu. Fólia bola tento rok nahradená nehorľavým papierom, čo znamená, že sa nepopáliťe.

 

Z čoho pozostáva náplň HEETS

  • Papierová dutina z nehorľavého papiera
  • Glycerínová tabaková náplň s 0,5 mg nikotínu
  • Výplň z dutej acetátovej celulózy
  • Teplo absorbujúci biopolymérový filmový filter
Predcházajúce oficiálne zloženie náplne HEETS pre IQOS od spoločnosti Philip Morris

 

Obsah a zloženie tabaku

V každej kazete HEETS je teraz 0,27 g tabaku (predtým 0,3 g). Absorpcia 0,5 mg nikotínu však zostala zachovaná vďaka novému skladaniu tabaku, ktoré umožňuje lepšie vkládnie do IQOS.

 

Zmes viacerých tabakov v HEETS je jemne zomletá, obohatená glycerínom, vysušená a stlačená na jemné plátky nakrájané na pásiky. Zahriatím tabaku na približne 320 -350 °C zasunutím na ohrievaciu planžetu vo vnútri IQOS sa glycerín premení na vodnú paru, ktorá sa vdychuje spolu s nikotínom.

Glycerin v HEETS

Rozomletá tabaková zmes sa ponorí do zmesi vody a glycerínu, ktorá sa zahrievaním premení na vodnú paru. Glycerín (inak známy ako glycerol) sa bežne používa v potravinárskom priemysle ako sladidlo do šľahačky, zmäkčovadlo do cukríkov, žuvačiek atď. V kozmetike sa používa ako zložka hydratačných krémov a mydiel alebo zubných pást. V medicíne ho možno nájsť napríklad v glycerínových čapíkoch alebo ako súčasť klystírov. V malých množstvách, napríklad v HEETS, je neškodný, ale u citlivých osôb môže spôsobiť bolesti hlavy alebo žalúdka.

Chladiaci filter

Chladiaca vložka vyrobená z biopolyméru na báze kukuričného škrobu ochladzuje inhalovanú paru vznikajúcu pri zahrievaní tabaku na približne 320 - 350 °C. Absorpciou tepla sa biopolymér, ktorý sa bežne používa napríklad v potravinárskom priemysle, rozkladá. Je normálne, že stvrdne alebo vyzerá žlto a zuhoľnatie.

 

U použitej náplne HEETS je správne tabak uprostred vyhriaty, u krajov vyzerá nedotknutý.

 

Škodlivosť

Pretože HEETS nehoria, ale len zahrievajú, nedochádza k horeniu papiera a k tvorbe rakovinotvorného formaldehydu a oxidu uhoľnatého, dvoch najnebezpečnejších látok pri fajčení cigariet. Množstvo škodlivých látok je podľa výrobcu až o 95 % nižšie, viac informácií nájdete v našej  rubrice škodlivosť.

 

Tabakové náplne HEETS patria od roku 2019 do zníženej sadzby v porovnaní s cigaretami, a to vďaka novele zákona č. 353/2003 Z. z. o spotrebných daniach. Každoročné tzv. vládne daňové balíčky však zvyšujú všetky dane spolu, a preto aj v prípade HEETS dochádza k zvyšovaniu cien.

Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus