AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Novinka lil SOLID 2.0, recenze nového zařízení na zahřívání tabáku pod značkou IQOS

Spoločnosť Philip Morris spustila predaj svojho nového zariadenia lil Solid 2.0 v Českej republike. Vyrába ho kórejská spoločnosť KT&G a v Európe bude dostupný pod záštitou IQOS ako lacnejší variant. Zároveň sa predávajú nové naplne Fitt pre lil, ktoré sú kompatibilné so systémom IQOS.   

0

lil SOLID 2.0 na Slovensku

LiL Solid 2.0 a jej náplne Fiit sa v našej krajine predávajú od októbra 2021. LiL je v Južnej Kórei už niekoľko rokov hlavným konkurentom IQOS, pričom tieto dve značky spolu držia viac ako 80 % trhu so zahrievaným tabakom. V januári 2020 uzavreli spoločnosti PMI a KT&G dohodu o zastupovaní svojich výrobkov mimo Južnej Kórey a už v septembri bola spoločnosť LiL predstavená na Ukrajine. 

 

KT&G vyrába vlastné náplne Fiit v širokej škále príchutí, u nás budú zatiaľ v predaji len tri základné, našťastie sú kompatibilné s IQOS. Zariadenie sme otestovali a prinášame vám našu recenziu.

Ako funguje lil SOLID?

lil SOLID pracuje na podobnom princípe ako IQOS. Tabakové náplne ohrieva technológiou Dual Heat pomocou nahrievaného tŕňa. Ide o jednoliate zariadenie, podobne ako IQOS 3 Multi, proti ktorému je kratšie, ale vďaka batérii na 20 použití o niečo ťažšie a masívnejšie. Rovnako ako Multi umožňuje opakované použitie náplní po sebe.

lil Solid 2.0 s naplni Fiit

Konštrukcia zariadenia

Hliníkové telo lil SOLID má iba jedno veľké tlačidlo. Slúži na zapnutie a reštart, v závislosti na tom, ako s ním pracujete. Indikátor svieti rôznymi farbami v závislosti na úrovni nabitia:

 

  • Tyrkysová - zariadenie je nabité na 60-100%.
  • Modrá - zariadenie je nabité 30-60%.
  • Oranžová - zariadenie je účtované až 30%.
  • Červená - zariadenie treba nabiť.

Rovnako ako na IQOS Multi kryje otvor na vsunutie náplní posuvný uzáver, ktorý bráni vnikaniu nečistôt a nechcenému zapnutiu vo vrecku. V otvore sa nachádza silná okrúhla ihla, ktorá ľahko preniká do náplní. Jej výhodou je, že sa na rozdiel od krehkej keramickej čepele v IQOS neláme. 

 

lil sa nabíja pomocou USB-C kábla, plné nabitie trvá cca 100 minút. Plne nabitý lil by mal podľa výrobcu vydržať na 25 náplní, počas nášho testovania sme opakovane zvládli aj 30 použití. V ponuke sú dve metalické farby, modrá Cosmic Blue a čierna Stone Gray.

lil SOLID 2.0 Cosmic Blue 

Ako sa používa lil?

lil sa používa veľmi podobne ako IQOS. Náplň Fiit (alebo HEET) sa nabodne po otvorení západky na nahrievací tŕň. Zahrievanie sa začne podržaním tlačidla do zavibrovania a kontrolka začne blikať. Zahriatie trvá cca 20 sekúnd, kontrolka začne svietiť. Na celkový počet 14 potiahnutí je stanovený kratší limit ako u IQOS, asi 4 minúty. 30 sekúnd pred koncom lil zavibruje.

 

Na vybratie použitej náplne nie je potrebné nič otvárať. Spočiatku sme s tým trochu bojovali, Fiit treba opakovane asi trikrát pretočiť, než sa vytiahne von, inak zostane tabak vo vnútri zariadenia a je potrebné sňať krytku a následne plastový kryt hrotu a tabak vyklepať.

 

Vďaka masívnemu telu je držanie lil o dosť menej pohodlnejšie ako u IQOS, ak sme v porovnaní s konkurenčným Pulse tvrdili, že je ťažké, potom lil je subjektívne ešte viac, je síce kratšie, ale vo vrecku je veľa poznať, ale zďaleka nie toľko, ako ďalšie konkurenčné zariadenie GLO.

Ako chutí lil

lil je podľa nášho testovania veľmi podobný IQOSu, podobne nahrieva a náplne z neho chutia takmer identicky, pri použití s HEETS snáď možno s o niečo menšou intenzitou, čo môže byť spôsobené menším obsahom glycerínu ako vo Fiit, prípadne nižšou teplotou nahrievania.

Nové náplně Fiit

Pre lil sa predávajú tabakové náplne Fiit. Na Slovensko zatiaľ prišli iba varianty Fiit Regular a Fiit Marine. Náplne HEETS pre IQOS aj Fiit pre lil sú vzájomne kompatibilné.

 

Na Ukrajine sú dostupné ešte mentolové Crisp a Viola s lesným ovocím. V Kórei sa predáva mnoho ďalších variantov Fiit, vrátane napríklad žuvačkových Hubba Buba, ako prvé mali Fiit príchute s praskacou guličkou, ktoré občas aj u nás ponúkajú priekupníci.

Náplně Fiit pro lil SOLID

Predaj lil na Slovensku

lil sa predáva samostatne aj v sete s piatimi krabičkami Fiit za 22 €. Noví zákazníci môžu navyše využiť zľavovú akciu.

 

Dohoda medzi dvoma najväčšími výrobcami je od Philip Morris zaujímavý ťah, je zrejmé, že pre rozšírenie nahrievaného tabaku ochotný k netradičným krokom.

Tagy: NOVINKY
Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus