Nezávislý magazín, spoločnosť Philip Morris Products S.A. ho neautorizovala, neprevzala nad ním záštitu ani ho inak neschválila.

Nový model IQOS 3 predstavený v dvoch verziách, IQOS 3.0 a MULTI

Philip Morris dnes predstavil dve najnovšie verzie IQOS, označené 3.0 a MULTI s opakovaným použitím. Obe verzie boli predstavené v atraktívnych metalických farbách, na našom trhu sa ich dočkáme do konca roka.

Práve dnes prebehla v japonskom Tokiu, v krajine kde je IQOS najpopulárnejší na svete, tlačová konferencia, na ktorej boli predstavené dva nové modely IQOS. Prvá sa podobá súčasnej verzii so skrátenou dobou nabíjania o 15%, novinkou bude IQOS Multi s opakovaným použitím, jasne mieriaci proti konkurenčnému GLO.

IQOS 3.0

Nástupca súčasnej verzie 2.4 Plus prichádza s označením 3.0 v štyroch atraktívnych farbách, predovšetkým v doteraz nedostupnej zlatej. Koncept samostatného holdera bol zachovaný, do nabíjačky sa ale vkladá zo strany, pri zasúvaní ho nebude treba natáčať správnym smerom a je pridržiavaný magnetom. Vďaka tomu nebude nový IQOS kompatibilný s predchádzajúcim príslušenstvom, iná je i nabíjačka s moderným konektorom USB-C. Doba nabíjania bola skrátená o 15% so súčasným zvojnásobením výdrže. Holder sa bude aj naďalej nabíjať po každom použití, aj jeho nabíjanie však bolo skrátené.

Vľavo IQOS 2.4 Plus, vpravo IQOS 3.0

Nový IQOS 3 má teraz len jedno tlačidlo, pretože bol, zrejme z dôvodu nedostatočného využitia, odstránený Bluetooth, čoho asi nebudeme ľutovať, pretože aplikácia nebola nikdy oficiálne uvoľnená k stiahnutiu (ak máte záujem, prečítajte si návod k stiahnutiu).

 

Andre Calantzopoulos, generálny riaditeľ PMI, na tlačovej konferencii uviedol:

"Používate IQOS celý deň a stále ho nosíte so sebou, položíte ho na stôl ako telefón, preto chceme, aby bol krásny".

 

Štyri základné farby IQOS 3, zlatá, modrá, čierna a biela majú preto výmenné nielen horne kryty holdera, ale aj bočný kryt nabíjačky, vďaka čomu údajne vznikne až 576 farebných kombinácií.

Výmenné kryty nájdete na oboch modeloch IQOS 3

IQOS 3 Multi

Ako absolútna novinka prichádza IQOS 3 Multi s opakovaným použitím. Ide o jeden kus zariadenia, do ktorého sa priamo zastrkuje náplň HEETS a možno ho používať opakovane až na 10 použití. Viditeľne vznikol ako reakcia na konkurenčné GLO, aby odstránil jeho jedinú výhodu opakovaného použitia bez nutnosti čakania na nabitie, aby však nebol príliš veľký do ruky, má menšiu batériu a USB-C rýchlonabíjanie.

IQOS 3 Multi je o niečo dlhší a užší, HEETS sa do neho vkladajú priamo

Dostupnosť a cena IQOS 3

Po tokijskej premiére môžeme očakávať uvedenie na európsky trh v priebehu novembra, zahájenie predaja bude v jednotlivých regiónoch prebiehať do konca roka 2018. Na oznámenia ceny si zatiaľ musíme počkať, možno ale očakávať, že dôjde k zlacneniu súčasne predávaného IQOS 2.4 a postupné nahradenie novinkou za rovnakú cenu.

Tagy: NOVINKY
Upravit

Novinky

comments powered by Disqus