AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Oficiálne zloženie nehoriacich náplní Heets pre IQOS podľa výrobcu Philip Morris

Oficiálne zloženie tabakových náplní HEETS výrobca presne nezverejňuje, na emailovú otázku nám zaslal toto vyjadrenie, ktoré bez úprav zverejňujeme.

0

Veľa zákazníkov sa pýta na zloženie tabakových náplní HEETS .Na rôznych webových stránkach, najmä predajcov elektronických cigariet, ktorým IQOS konkuruje, sa špekuluje o možnej škodlivosti napríklad chladiacej zložky vo filtri, ktorá počas poťahovanie z HEETS tvrdne a degraduje. Opýtali sme sa preto emailom priamo výrobcu a zverejňujeme jeho úplnú odpoveď, ktorá pomerne presne kopíruje náš pôvodný článok, získaný zo zahraničných zdrojov.

Zloženie HEETS podľa Philips Morris

Filter s biopolymerovým filmom (skladaná fólia vnútri priestoru filtra) ten je vyrobený z biopolyméru kyseliny mliečnej, ktorý sa získava z cukrovej trstiny alebo škrobu. Jeho funkciou je odstrániť z aerosólu prebytočnú vodnú paru a spríjemniť tak jeho vdychovanie. Napriek tomu, že biopolymérový filter mení v priebehu používania vzhľad a farbu kvôli vlhkosti obsiahnutej v tabaku. Spoločnosť Philip Morris International (PMI) ho vyhodnotila ako vhodný na použitie. Počas testovania IQOS nebolo odhalené, že by sa z biopolymerové filmu uvoľňovali akékoľvek škodlivé látky.

 

Náustok filtra je z acetátu celulózy, ktorý je podobný filtru na cigarete. Trubička, filter z polymérovej fólie a tabaková vložka sú zabalené do papiera náplne.

 

Tabaková náplň bola navrhnutá priamo pre IQOS, vyrába sa z vybranej zmesi skutočného tabaku. IQOS kopíruje mnoho zmyslových a rituálových aspektov fajčenie, avšak využíva technológiu zahrievania, nie spaľovanie. Nemal by sa súčasne používať s fajčením cigariet. Priemerný čas trvania použitia je približne rovnaký ako pri fajčení cigarety, ale tabakové náplne nie sú cigarety a nezapaľujú sa ani zápalkami ani zapaľovačom.

 

Pod papierom HEETS je hliníková fólia, ktorej zmyslom je zabrániť zapáleniu tabakovej náplne. Chuť tabakovej náplne s hliníkovou fóliou je veľmi podobná súčasným tabakovým cigaretám. Prítomnosť hliníkovej fólie nemá vplyv na celkové chemické zloženie aerosólu, ktorý vzniká v IQOS.


Pretože sa tabak len zahrieva a nespaľuje, IQOS nevytvára dym, ale ohrievaním vzniká aerosól z vyparovania vody, glycerínu a nikotínu so skutočnou chuťou tabaku bez ohňa, popola, cigaretového dymu a s menším množstvom zápachu. Glycerín sa používa v mnohých výrobkoch pre spotrebiteľov (v jedle, liekoch a kozmetike) a je na zozname schválených prísad do jedla Európskej únie. Tiež bol zdravotníckymi úradmi schválený pre inhalačné výrobky.

 

Dlhodobý vplyv vdychovanie glycerínu nie je známy, ale podľa výsledkov krátkodobých štúdií sa predpokladá, že je oveľa menej škodlivý ako pri vdýchnutí cigaretového dymu. Testovali sme zariadenie IQOS (ktoré produkuje glycerín) v prísnom režime hodnotenia, ktoré zahŕňa štúdie na ľuďoch. Tiež vykonávame niekoľko následných štúdií po uvedení na trh, kde sledujeme vplyv používania IQOS.

Upravit

IQOSmag Youtube

Mohlo by vás zaujímať

comments powered by Disqus