AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Porovnanie IQOS a konkurenčné GLO od British American Tobacco, ako fungujú a ktorý je lepší

Dve najväčšie tabakové spoločnosti sa pokúšajú zaviesť vlastný systém ohrievania tabaku, ako budúci náhradu rakovinotvorného spaľovania u fajčenia. V čom sa odlišujú a je pre dva systémy na trhu priestor, môžu vedľa seba prežiť?

Elektronické cigarety sú budúcnosťou fajčenia. Prvý vlnu záujmu vzbudili vaporizéry plnené tekutou náplňou, záujem o ne v súčasnosti skôr klesá. V niektorých krajinách narazili na obmedzenia legislatívy (napr. Thajsko je trestá väzením), inde sa cielene spochybňujú zdravotné účinky. Aj napriek tomu sú odhadované tržby okolo 5 miliárd dolárov ročne.

E-cigareta spaľuje tabakový priemysel

Hoci e-cigarety produkujú v porovnaní s horením cigariet preukázateľne minimum toxických chemických látok a sú výrazne lacnejšie na používanie, nie sú bez chyby a neposkytujú užívateľovi rovnaký zážitok ako fajčenie spaľovaním. Zahrievanie tekutých náplní, tzv. Liquidov, je menej pohodlné, vyžaduje každodennú starostlivosť a podľa väčšiny fajčiarov chýba výsledný zážitok z dymu. Výrobcovia na to zareagovali zvýšením objemu pary, čo spoločne s vôňou stoviek príchuťou extrémne obťažuje okolie.

 

Na pomoc prichádza vaporizér marihuany

Najmä pre užívateľov marihuany vyvinula skupina nadšencov v Írsku vaporizér pevných častíc, ohrievajúce namiesto tekutých náplňou v malej nádržke nasypané drvené byliny alebo tabak. Ohrievaním nádržky na teplotu 250-350 ° C dochádza k uvoľňovaniu aromatických látok alebo nikotínu pre vdychovanie. Inhalovať možné nielen drogy, ale aj liečivé byliny ako harmanček alebo medovku.

 

Po rokoch experimentovania výrobcov cigariet a hľadanie náhradných zdrojov príjmov za čoraz viac obmedzované cigarety sa ukázalo vapování tabaku ako východisko, ako vyhovieť stále prísnejším zdravotným normám a vylepšiť si povesť, bez ich biznis zanikol. Philip Morris International a British American Tobacco dotiahli za miliardových investícií technológiu ku každodennej použiteľnosti a uviedli na trh IQOS a konkurenčné GLO.

IQOS vs. GLO, teplo na konci tunela

IQOS a GLO sú si veľmi podobné a líšia sa len v technickom prevedení. Tabak nespaľujú, ale ohrievajú špeciálne tabakové náplne podobné cigaretám, v ktorých za teploty 280-350 ° C vzniká z glycerínu vodná para a stáva sa nosičom uvoľneného nikotínu z tabakovej zmesi pre vdýchnutí. IQOS aj GLO plnia hlavné ciele, podľa štúdií vzniká pri zahrievaní tabaku až o 95% menej škodlivín než pri horení, fajčiar má veľmi podobný zážitok a výrobca bude naďalej zarábať na výrobe náplní sa zhodnú cenou ako cigarety.

IQOS aj GLO je až o 95% zdravšie a súčasne núti fajčiara kupovať si náplne v cene cigariet. Všetci môžu byť spokojní.

 
Ohrievanie tabaku je propagované ako zdravšie fajčenie, vo väčšine štátov je na neho ale nazerané ako na fajčenie tabakových výrobkov a je zaťažené podobnú spotrebnú daní. Obaja výrobcovia pred sebou majú dlhú cestu, aby preukázali nízku zdravotná závadnosť, čo bude o to zložitejšia, že po rokoch zahmlievanie okolo fajčenia veľmi málo dôveryhodní.

Prvý bol IQOS a valcuje konkurenciu

Philip Morris (PM) bol so svojím IQOS na trhu prvý, uvádza, že do jeho vývoja investoval až 3 miliardy USD a presadzuje ho na trh drahú masívne kampaní. Predaj začal s obrovským úspechom v Japonsku, neskôr pribudlo Švajčiarsko, Taliansko, Rusko a dnes sa predáva vo viac ako 24 krajinách sveta a v ďalších, vrátane USA, sa schvaľuje. Britská vláda ho dokonca odporučila ako náhradu cigariet.

Čo je IQOS a ako funguje

IQOS vsádza na dve samostatné zariadenia, samostatná dobíjačka slúži ako puzdro pre nahrievač (holder) v tvare cigary, do ktorého sa zasúvajú skrátené náplne HEETS, skôr Marlboro alebo Parliament (zoznam všetkých príchuťou). HEETS obsahujú rozomletou zmes tabaku napustenou glycerínom, zatlačením do Holder sa nabodne na žhaviaca čepeľ a ohrievajú sa zvnútra za teploty 350 ° C. Holder sa po vyfajčení náplne vracia do nabíjačky a po 4 minútach je pripravený na ďalšie použitie.

GLO je pozadu v predaji i zážitku

British American Tobacco (BAT) išlo inou cestou, experimentovalo s mnohými variantmi. Má na trhu bežnú elektronickú cigaretu iFuse, plnenú tekoutou zmesou glycerínu a tabaku, ktorá však v záplave čínskych konkurentov nemohla výrazne uspieť.

 

 

Na niekoľko málo trhov preto uviedla vaporizér GLO, pracujúci na rovnakom princípe ako IQOS. GLO je veľmi podobné väčšia elektronickej cigarete. Náplne KENT tiež zmesou tabaku a glycerínu, veľké ako slim cigareta, vkladajú sa priamo do zahrievača vo veľkosti škatuľky cigariet a ohrievajú zvonku za teploty 280 ° C. Podľa užívateľov majú vďaka tomu menej dokonalé uvoľňovanie pary a horšie zážitok, na druhú stranu GLO nie je nutné pravidelne čistiť ako IQOS, v ktorom zostávajú zlomky tabaku.

GLO je veľké a ťažké, dlhšie vydržia nabité a menej sa čistí, ale zážitok z dymu je podľa užívateľov lepšia v IQOS

BAT zatiaľ investuje výrazne menej prostriedkov do rozšírenia GLO do sveta a pretože IQOS žne v Slovenskej republike veľký úspech, špekuluje sa o jeho uvedení v roku 2018.

 

Budúcnosť cigariet je bez dymu

Vypožičané heslo od Philip Morris a úspech jeho IQOS straší tabakové výrobcu, všetci preto experimentujú s náhradami, aby si zachránili holý krk pre budúcnosť. Japan Tabacco vyvíja vlastné Ploom Tech, Reynols American má najúspešnejší e-cigaretu Vuse (36% trhu v USA) a pokúša sa vylepšiť svoj nepodarený Eclipse v spolupráci s BAT pod názvom Revo, v ktorom by v jednorazových cigaretách tabak zahrievala uhlíková špička. Podobný produkt má aj Philips Morris, o budúcnosti jeho TEEPS sme už písali, je najpodobnejší bežné cigarete.

Tagy: RECENZIE
Upravit

IQOSmag Youtube

Mohlo by vás zaujímať

comments powered by Disqus