AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Prvá pomoc, ako vyčistiť namočený IQOS po vypraní, vytopení vodou alebo inou kvapalinou

Vytopili ste svoj IQOS alebo holder? Vyprali ho v práčke, spadol do piva alebo kávy? Prečítajte si ako postupovať pre vyčistenie počas prvých okamihov.

0

Utopená elektronika je vždy problém a cez všetky mýty užívateľov o funkčných utopených mobiloch ide v skutočnosti veľmi často o jej nenapraviteľnú skazu. Prečítate si ako poskytnúť prvú pomoc vášmu IQOS a pokúsiť sa ho zachrániť.

 

IQOS je prístroj neposedný, občas padne a keď je veľká smola, zrovna do vody a to je ten lepší prípad. V horšom do sladeného nápoja, piva a úplne v najhoršom do mora. Nepanikárte, nemusí byť všetko stratené, rozhodne sa ale ponáhľajte.

Mýty a nezmysly

Ako prvú vec nepočúvajte mýty a babské rady! Ideálne je prístroj moc neošetrovať a okamžite s ním vyraziť do prvého servisu s elektronikou. Záruka už je rovnako preč, môže ho teda otvoriť ktokoľvek s trochou praxe a náradím. Okamžité vyčistenie vás nezruinuje ako budúca oprava alebo nákup nového. Nemodlite sa, že sa nič nestalo, čas rozhoduje, rýchlo do servisu.

  • IQOS ani ohrievač nefénujte, len tým zaženiete kvapalinu ešte ďalej než bola.
  • Nesušte zariadenie násilne na horúcom kúrení, v rozpálenom aute, v mikrovlnke alebo rúre, viac ho pokazíte než opravíte.
  • Okamžite zariadenie rozložte na maximum oddeliteľných častí, IQOS je dutý, bude teda plný vody, ale kryty možno veľmi ľahko sňať.
  • Zabudnite na ryžu, tá vám pomôže od vlhkosti, ale nie po vykúpaní. Navyše len povrchovo, samozrejme neodoberie vodu z vnútra zariadenia.
  • Voda alebo káva nie je taký problém, ako by sa zdalo, horší je cukor a najhoršie pivo
Nutne si prečítajte: Ako rozobrať IQOS dobíjaciu základňu alebo holder

Pamätajte, že aj keď sa zariadenie vyslovene nevykúpalo, kvapalina vniká do tlačených spojov, škodí teda tiež dážď ak je zariadenie vo vrecku alebo kabelke, veľká zima spôsobí vnútorné orosenie spojov po príchode do tepla, voda sa vsiakne z mokrých plaviek. IQOS teda noste ideálne v zime na tele v oblečení, v lete naopak v taške alebo voľné vo vrecku.

 

IQOS je bohužiaľ neustále pod napätím, je teda veľká šanca, že čím viac je nabitá batéria, tým pravdepodobnejšie sa skratuje elektronika. Potom už nie je pomoci, zariadenie nie je možné opraviť, neoplatilo by sa to. Odísť môže aj batéria, ale ani to nie je príliš výhodné riešiť.

 

Obyčajná voda, dážď a nesladené nápoje, káva, čaj

Jeden z lepších prípadov je, kedy voda naozaj vyschne a často zostane elektronika zdánlivo bez poškodenia. Voda je ale plná minerálov, ktoré zostanú v súčiastkách na doske a začnú oxidovať, teda hrdzavieť a závada sa môže dostaviť neočakávane po týždňoch i mesiacoch.

Čistenie nemusí byť náročné, je potrebné očistiť ultrazvukom alebo antioxidačným sprejom predovšetkým spoje. Čistenie vyjde v slušnom servise okolo 10 Eur.

 

Sladené nápoje, pivo

Pivo a sladené nápoje sú naozaj svinstvo. Lepí a drží vhkosť dlho vo všetkých štrbinách. Zalepí sa predovšetkým v konektoroch, tlačidlách a zabráni vysychaniu. Nie je vo vašich silách uviesť zariadenie do poriadku a často ani v silách technika. Neváhajte a rýchlo do servisu, dohliadnite, nech prístroj rozoberú ihneď. Čistenie bude náročnejšie, aj 20 Eur a cena bude stúpať s ubiehajúcim časom.

 

More je slané, práčka plná chemikálií. .

Najstrašnejšie namočenie je v slanej vode. Je dokonca horšie, než vypranie v práčke. Katastrofa je ale oboje. Soľ okamžite rozožiera všetky tlačené spoje, ak sa IQOS namočil veľa, je snáď lepšie ho s trochou nadsadenia ešte umyť v sladkej vode. Rozhodne ho nesušte na slniečku v nádeji, že vyschne, je to najlepšia cesta, ako s ním ani nedorazit domov. Pokiaľ chcete prístroj zachrániť, platí ešte viac ako v predchádzajúcich prípadoch, že je nutné navštíviť servis. A tu ide doslova o minúty, soľ parazituje na elektronike v podstate okamžite a škody sú väčšinou nevratné. A rovno zvažujte nákup nového.

 

IQOS má záruku na všetko, aj na chybu uživatela

A nakoniec pekne prasácká rada, ktorá by vás ale rovnako napadla. Vzhľadom k extrémne ústretovej politike Philips Morris sa IQOS vymieňa ako na bežiacom páse. Pokiaľ ho necháte vyschnúť aspoň na oko, predavačka skoro nemá šancu zistiť, prečo prestal fungovať. Majte ale na pamäti, že keď reklamácie budeme takto zneužívať, tak nám výrobca pristrihnite krídielka a to by sme nikto nechceli.

Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus