AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Prvá veľká užívateľská recenzia IQOS 3, vydarená luxusná evolúcia

Od decembra 2018 môžu zákazníci nakupovať inovovaný model IQOS 3, ktorý doplní existujúcu ponuku IQOS 2.4 plus. Prináša nový dizajn, prepracované zrýchlené nabíjanie a predĺženú výdrž batérie.

0

Už mesiac testujeme najnovšiu verziu IQOS tretej generácie, ktorý od 3. decembra 2018 doplní za rovnakú cenu 109 Eur v ponuke výrobcu existujúci zľavnený model 2.4 Plus. Oslní predovšetkým prepracovaným dizajnom, ktorý je v reáli výrazne podarenejši než na fotkách a skráti čas nabíjania nahrievača. Ako pri každej novinke sa však nájdu aj nepodarené detaily.

 

IQOS 3 - prvé zoznámenie

IQOS 3 sprevádza syndróm iPhone. Ráno sa prebudíte, máte najmodernejšie IQOS 2.4 a večer po tlačovej konferencii zistíte, ako hrozne je opozeraný oproti IOQS 3. Hoci svoj Motor Šport stále milujem, nejde prehliadnuť, o koľko je dizajnovo IQOS 3 napred.

IQOS 3 opäť dostanete v luxusnej bielej škatuľke, preč je kolibrík aj tyrkysové variácie, firma sa aj podľa nového webu a propagačných materiálov evidentne prefarbujú na luxusnejšu hnedú. Po sňatí papierového návleku pre rozlíšenie farby so odklápa celá horná časť, vo vnútri nájdete mimo zariadenia zdroj s novým konektorom microUSB-C a úplne prepracovaný čistič s pútkom na kľúče.

 

Nový IQOS je opäť veľa plastový a vďaka vyklápania dvierok do strany si vyslúžil v našej FB skupine rýchlo nelichotivé prezývky ako dámsky robertko alebo zošívačka. Faktom ale je, že reálne v ruke je o veľa atraktívnejšie než sa zdá z fotiek, hoci pocit lacného plastu je značný a umocňuje ho navyše aj dutá škrupina, ktorá na poklep znie veľa čínsky. 

 

Rôzne pôsobivé farebné varianty

IQOS 3 sa bude dodávať v štyroch základných farbách, každá z nich patrí do iných rúk a pôsobí odlišne. Dobíjačka má novo výmenný kryt dvierok, usadený dvoma magnetickými piny, vďaka ktorému je možné spoločne s vrškom ohrievače poskladať až 576 farebných kombinácií.

 

IQOS 3 Warm White

Snehobiela variant akoby z oka vypadla svojmu predchodcovi, rovnaký materiál i zamatový povrch, ktorý sa do budúcna mierne oleští. S lesklým bielym výmenným krytom dvierok sa bude dokonale hodiť k experimentovanie s ľubovoľnou farbou capu aj krytu, na fotkách v galérii ho môžete vidieť napríklad s ružovou. Holder je celý biely a rozdeľuje ho len šikmo usadené tlačidlo, ktoré je iba u tejto varianty v odlišnej striebornej farbe.

IQOS 3 White je žiarivo biely s matným zamatovým povrchom

IQOS 3 Stellar Blue

Modrá je tentoraz, na rozdiel od minulej verzie, naozaj modrá a navyše hladko metalízová s výrazným ligotavým krytom dvierok. Dokonale padne do ruky pánom a zrejme aj preto má v rovnakej farbe aj tlačidlo holder, ktorý je vďaka tomu ľahko fádny. Je veľa zložité vybrať zodpovedajúcu farebný kryt na výmenu, vyskúšali sme napr. Bielu alebo tehlovo oranžovú, pastelové farby sa ale nehodia.

IQOS 3 Brilliant Gold

Trhákom bude metalízovom zlatá, dokonale maskuje plastovost dobíjačky aj holder, je extrémne elegantný a skvele sa hodí pre ženy aj mužov. Pri tomto variante by bol skoro hriech meniť lesklý zlatý kryt dvierok, podobne ako u holder, ktorý má zlaté tlačidlo.

IQOS 3 Gold bude trhať rekordy, firma uvádza zlatú prvýkrát a veľmi sa podarila

IQOS 3 Velvet Grey

Šedá matná varianta je ako jediná pogumovaná rovnako, ako IQOS 2.4 Navy. Vyzerá najviac plastovo a hodí sa do rúk zrejme najlepšie manuálne pracujúcim, avšak pogumovanie neskutočne lapá odtlačky prstov a dobíjačka okamžite vyzerá ako by ste sústavne obedovali tučný gothajský salámu holými rukami. Hoci si svojich priaznivcov na Facebooku našla, pre mňa je subjektívne doslova škaredý a nepomôže mu ani vymeniť inú farbu dvierok. Holder delí šedé tlačidlo.

IQOS 3 bude pracant, je pogumovaný a hodně nudný

Technické novinky IQOS 3

IQOS 3 sa dočkal mnohých vylepšení. Už sme spomenuli výmenná dvierka, zásadná je skrátená doba nabíjania Holder aj predĺžená životnosť batérie na dva roky. Poteší moderné konektor USB-C a odstránenie zbytočných tlačidiel, naopak radosť vám neurobí skrátenie výdrže nabíjačky iba na 20 HEETS, starý vydržal až na 30 cyklov.

  • Nový dizajn s vyklápaním dvierok do strany.
  • Tri vibrácie nahrievača, nová signalizácia ohriatie HEETS na prevádzkovú teplotu.
  • Skrátená doba dobíjania nahrievača o 40 sekúnd na 3:30 minút.
  • Predĺžená životnosť batérie na 14600 cyklov (2 roky).
  • Úplné nabitie nabíjačky za 75 minút.
  • Výmenné kryty dobíjačky uchytené magnetickými piny.
  • Magnetické uchytenie nahrievača v nabíjačke.
  • Nový dobíjacie konektor USB-C.
  • Nový mechanický čistič, dosahujúci až na dno k planžete.

Nový čistič pre IQOS 3 odporúčame kúpiť aj k staršiemu IQOS 2.4, funguje skvele 

Nová nabíjačka IQOS 3

Na nabíjačke zostalo iba jediné tlačidlo, IQOS 3 s ním možné vypnúť, reštartovať aj aktivovať Bluetooth, ku ktorému bude konečne od decembra k stiahnutiu aplikácie pre Android. Je pomerne vystúpené na hornej hrane a ľahko o neho zachytíte. Hneď vedľa je veľká kontrolka nabitia, rozdelená na štyri časti a miniatúrne indikácia nabíjania HOLDER.

 

Nové je magnetické uchytenie holdera v nabíjačke, výrobca tvrdí, že už vám holder nikdy nevypadne z nabíjačky a môžete ho zastrčiť ľubovoľne bez otáčania, v skutočnosti však ide o riešenie, ktoré má odstrániť zlé kontakty dobíjanie z minulej verzie, ktoré spôsobovali blikanie červenej kontrolky a stovky reklamácií. Magnet je však často pre zlosť, drží holder pomerne pevne a vďaka tomu sa najmä mužom sa silnejšími prstami zle vyťahuje úzkym otvorom vyklopených dvierok nabíjačky. Nedáva moc zmysel, prečo výrobca neumožnil ich výraznejší vyklopenia, miesta by bolo dosť.

 

Ohrievač v IQOS 3

U holderu zostalo všetko pri starom, bohužiaľ je citeľne tučnejší do ruky. Hoci je rovnako veľký, chýba mu zahĺbenie okolo tlačidla, čo ho pocitovo robí silnejším, škoda, tu dizajn ustúpil použitenosti. Citeľne sa skrátila doba nabíjania o 40 sekúnd, holder IQOS 3 je znova na použitie už po 3:30 minút.

 

Technológia ohrievanie HEETS sa nezmenila, planžeta je totožná, potiahnutá platinou a zlatom. Aby bola menej ohrozená pri čistení, kompletne sa zmenil čistič, je šikovne malý, s pútkom na kľúče a má kefky len v dolnej časti so špeciálne upraveným koncom, aby dosiahol až na dno HOLDER. Čistič je ako jediný spätne kompatibilný a rozhodne ho odporúčam zakúpiť za 100 Sk v eshope aj majiteľom IQOS 2.4.

 

Veľa nepríjemné je vysúvanie horného krytu. Má síce jasnejšie aretačné kroky, ale podivne drhne. Spočiatku som očakával, že sa ochod podobne ako u starého modelu, ale aj po týždni zostáva pocit, ako by pod krytom bola nečistota a nechodil úplne voľne. Ešte tomu dám čas, ale pretože ide o najčastejšie operáciu s holder, nie je to pohodlné.

 

V holder je aktivovaná tretia signalizácia vibráciami, prvýkrát pri zapnutí, nasledujú dve krátke po nahriatí HEETS na prevádzkovú teplotu a tretí oznámi zvyšných 30 sekúnd do konca. Pôvodne sa mi to zdalo zbytočné, ale nakoniec som si signalizáciu obľúbil, komu by vibrácie vadili, môže si ich vypnúť cez Bluetooth v mobilnej aplikácii, bohužiaľ nie jednotlivo, ale len všetky. Čo úplne zmizlo, je možnosť aktivácie signalizácie po nabití ohrievača, ktorú možno zapnúť iba v starej aplikáciu pre IQOS 2.4. 

 

Kúpiť IQOS 3 alebo zostať u starej verzie?

IQOS 3 stojí 109 Eur s kartónom HEETS, teda rovnakú cenu ako skoršie model, ktorý zlacnie na 1790 € a bude stále v ponuke. Žiadne akcie na neho zatiaľ nečakajte, pretože ich bude málo, s nákupom neotáľajte, prvých 500 ks bolo vypredané v prvej hodine a ku kúpe budú zatiaľ len v eshope a vo Store. Chcete ho ale vôbec?

 

Záleží na tom, či chcete mať vždy najnovší model. IQOS 3 je vydarenou evolúciou, je menšia, pre väčšinu užívateľov krajší, očakáva sa vyššiu spoľahlivosť, má väčšiu životnosť batérie, ale výrazne kratšia výdrž. Až sa naučíte prekonávať odpor magnetu, bude aj praktickejšie na bežné používanie, aj keď do auta rozhodne radíme nákup druhej novinky, IQOS Multi (2490 Sk), kde odpadá manipulácia s dobíjačkou.

Tagy: RECENZIE
Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus