AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Recenzia IQOS 2.4+: Moje prvé skúsenosti s elektronickou cigaretou IQOS od Philip Morris

IQOS ma zaujal už počas leta 2017. Mám rád technické novinky a preto som sa ho rozhodol vyskúšať. Moje prvé skúsenosti sa dajú zhrnúť do jedného slova: nadšenie.

0

IQOS sa predáva cez sieť dílerov spoločnosti Philip Morris, vyplnil som teda formulár na ich webe a vypožičal si cigaretu na týždeň. Dostal som hodinové školenia, zaplatil 10 Eur za prvých šesť krabičiek náplni HEETS a začal testovať.

Kúpiť IQOS pomocou promokódu v akcii za 2 EUR

IQOS sa skladá z niekoľkých častí. Nabíjacia základňa o veľkosti škatuľky cigariet, ktorú budete nosiť so sebou, ukrýva ohrievač, odborne nazývaný vaporizér, do ktorého sa zastrkuje skrátená cigareta značky HEETS. V luxusnej krabici nájdete ešte čistidlo a nabíjačku s bežným konektorom microUSB. Ako to všetko funguje si prečítajte v článku Čo je IQOS a ako funguje fajčenie bez zapálenia.

Mnoho krokov pred prvým potiahnutím

Všetko to bolo od začiatku veľa práce. Dve až tri hodiny nabíjať základňu, do nej zastrčiť vaporizér a tiež ho nechať nabiť 4 minúty, vybrať holder, zastrčiť do neho náplň HEETS z krabičky, podržať tlačidlo, vyčkať niekoľko sekúnd na zahriatie náplne a potiahnuť. Operácie ako pri štarte raketoplánu, aby si človek dal prvého práska.

 

Našťastie si veľmi rýchlo osvojíte všetky kroky a nakoniec to nie je zložitejšie než vytiahnuť cigaretu, zapaľovač a zapáliť si.

  

Prvé potiahnutie z elektronickej cigarety

A potom to príde, zo zvyku mohutne potiahnete, do pusy sa navalí veľké množstvo teplého dymu, chuti ako mierne zaparené tlejúce seno a dostanete záchvat kašľa. IQOS síce nehorí, ale zahrieva tabak obohatený o glycerín vo vloženej náplni na teplotu asi 350 ° C, tým sa uvoľní nikotín, glycerín vytvorí paru a dopraví ho do pľúc. Vydýchnete malý obláčik pary bez zápachu a lapáte po dychu.

 

Ale ste statoční, chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, zaženiete túžbu s hromadou plastovej elektroniky okamžite prásknuť do koša a potiahnete o mnoho citlivejšie druhýkrát. A tretíkrát. Čoskoro pochopíte, ako sa tento zázrak, vyvinutý tradičným výrobcom Marlboriek údajne za tri miliardy dolárov, správne fajčí. Ťahať sa musí zľahka a s prestávkami, aby sa horúci dym stihol schladiť vo filtri so špeciálnymi chladiacimi vložkami. Na vyfajčenie cigarety máte 6 minút, počas ktorých si môžete potiahnuť asi 12-14 krát. Teda presne ako u klasickej cigarety. Potom tyčinka zavibruje, máte ešte 30 sekúnd na rozlúčku s cigaretou za 17,5 centa a je po paráde.

 

Ako IQOS chutí? Sparené seno alebo cigareta?

Fajčím celý život mentolové cigarety a mám proti ostatným fajčiarom s IQOS výhodu. Chuť mentolu je veľmi štandardná a rovnako ako u bežnej cigarety, prebíja pachuť v ústach. Chuť je jednoducho iná. Potiahnutie zvláštne vonia, ako keď prejdete okolo pekárne, kde práve pekár nadáva učeníkom, že ľahko pripiekli v peci ranné žemle. Ale zase od prvej chvíle chýba horkosť spáleného dechtu, smrad a čurbes z popola. Po dofajčení vytiahnete ožhavený klátik a odhodíte ho do krištáľovo čistého popolníka. Za minútu už nie je po fajčení ani smrádku, snáď len tie vajglíky stále pripomínajú pripečené pečivo. A z čoho že sa tabak v HEETS skladá?

A pokašliavate. Asi tri dni, niekto aj dlhšie. Nie je to ten ranný hlboký orchester, ktorý zo seba vydávajú dlhoroční fajčiari a ktorý počas pár dní definitívne zmizne, ale ako by vás horúca para dráždila v krku. Mám podozrenie, že teplo uvoľňuje všetky tie hnusy, čo sedia na pľúcach dlhé roky. Za týždeň o kašli neviete, na IQOS sa vyslovene tešíte, absolútne stratíte dojem, že by nejako divne chutil. Za to začnete postupne neznášať cigarety, smrádoček vás zrejme štval už predtým, teraz začnete prskať ako správny nenávistný nefajčiar. Klasická cigareta je zrazu v puse ako keď cumláte Vajgl, horká, nechutí a smradľavá.

 

IQOS narozdiel od elekronických cigariet rozhodne stojí za každé investované Euro. 

 

Po týždennom testovaní som si IQOS kúpil za 66 EUR vrátane jedného kartónu HEETS. Mám ho už pár týždňov, stretol som sa s niekoľkými problémami u testovacieho kusu a vyčítal ďalšie na fórach aj v našej Facebookovej skupine IQOS CZ/SK komunite. Napíšem vám o nich v ďalších článkoch.
 
Záver je ale pre mňa úplne jasný, pokiaľ prežijete vstupnú investíciu a zmierite sa s tým, že HEETS stojí nekresťanských 3,5 EUR za krabičku, potom nech si každý o škodlivosti IQOS hovorí čo chce, rozhodne urobíte míľové kroky pre svoje zdravie a zachováte si tú rozkoš fajčenia. A navyše prestanete byť štvanou zverou na verejnosti, na zastávke, v krčme, ale o tom zas v ďalšom rozprávaní

Tagy: IQOS
Upravit

IQOSmag Youtube

Mohlo by vás zaujímať

Kašľanie po fajčení IQOS, veľa poučné skúsenosti, čo pri fajčení vykašliavate sa vám nebude páčiť

0

IQOS je úplne bez diskusie pre fajčiara zdravší. Môžeme diskutovať o tom, čo nám prináša za nové škodliviny do tela, ale jeho znížena škodlivosť je preukázaná. Z vlastnej skúsenosti vám ale môžem napísať, čo z tela odchádza von a najskôr sa vám to nebude vôbec páčiť.

comments powered by Disqus