AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Recenzia IQOS 3 DUO, skúsenosti s inteligentným nabíjaním za 30 sekúnd

IQOS sa neustále vyvíja, novinka pre rok 2019 prináša revolučné použitie na dva HEETS za sebou a inteligentné nabíjanie, vďaka ktorému môže byť pripravený už za 30 sekúnd.

IQOS sa ako mladé zariadenie neustále rýchlo vyvíja. Kým nahrievanie tabakových náplní prechádza len postupnou evolúciou, samotné zariadenie sa rýchlo premieňa vo vzhľade i funkciách. Záver roka 2019 priniesol malú revolúciu, žiadanou predovšetkým náruživejšími fajčiary.

Porovnanie všetkých modelov v tabuľke nášho katalógu IQOS

Kým IQOS 2.4+ umožnil prepojenie s Bluetooth a automatické čistenie nahrievací čepele, minuloročný IQOS 3 sa zameral na pohodlé používanie a dizajn. Ako doplnkový je na trhu tiež IQOS 3 Multi na desať náplní za sebou, tzv. všetko v jednom, bez nutnosti vyberania nahrievača, ale vďaka svojej veľkosti a malé výdrži si ale našiel len málo zákazníkov.

 

IQOS 3 DUO spája výhody všetkých predchádzajúcich modelov. Vyzerá rovnako, nahrievač sa nabíja v nabíjačke a používa sa samostatne, ale vydrží nabitý na dve náplne za sebou. To všetko pri zachovaní hmotnosti a veľkosti. Dôvodom je inteligentné nabíjanie, lepšie hospodáriaci s kapacitou batérie.

IQOS 3 DUO Copper

Ako funguje nabíjanie IQOS 3 DUO

Po nabití nahrievača DUO máte k dispozícii batériu na dva Heety za sebou. Na nabíjačke sú novo dve kontrolky, každá reprezentuje jeden Heet. Okamžite po dofajčení prvej náplne môžete nasadiť druhú a znovu začať zahrievať alebo ho vrátiť do nabíjačky a nabiť opäť na dve použitia.

 

To sa hodí mnohým užívateľom, ktorí si radi dajú u rannej kávy dve náplne za sebou, pri krátkej pracovnej prestávke, kedy sa mnoho z nás snaží tzv. nakuriť nikotínom dopredu a tiež zapometlivcom, ktorí sústavne zabúdajú vracať nahrievač po každom dofajčení do nabíjačky a potom počas čakania očami postrkujú kontrolky nabíjania.

Posledné skupine vyjde v ústrety ďalšia vlastnosť IQOS 3 DUO, zrýchlené inteligentné nabíjanie. Pre prvú náplň je totiž pripravený maximálne za 1:50 minút, väčšinou však výrazne skôr v závislosti na zvyšku energie v nahrievači. Na videu vidíte nabitie dokonca za 30 sekúnd, rekordu sme dosiahli za 15 sekúnd.

 

Porovnanie rýchlosti nabíjania:

IQOS 3 DUO - 1:50 min

IQOS 3 - 3:30 min

IQOS 2.4+ - 4:10 min

 

Noviniek v nabíjaniu však stále nie je koniec. Nabíjačka IQOS 3 DUO by totiž podľa výrobcu mala vydržať až na 35 nabitie nahrievača, čo výrazne vylepšuje výdrž všetkých predchádzajúcich modelov a umožní aj náruživým fajčiarom nechať sieťový adaptér doma a nosiť sebou len jedno zariadenie na celý deň.

 

Nová limitovaná farba Copper

IQOS 3 DUO bude dostupné vo všetkých štyroch existujúcich farbách, zlatej, modrej, bielej a šedej, a pri začatí predaja navyše v limitovanej bronzovej Copper, ktorú už poznáme z predaja náhradných krytov a dvierok k IQOS 3. Patrí sa dodať, že vyzerá úžasne a bude zdatne konkurovat súčasnej najpredávanejšie zlatej.

IQOS 3 DUO Gold a Copper

Skúsenosti s IQOS 3 DUO

Na koniec recenzie pripojím ešte niekoľko osobných skúseností z týždenného používania. Hoci to výrobca nikde neuvádza, na každej vývojovej verzii je poznať, že sa neustále vylaďuje. DUO má úplne jasne viditeľný lepší chod otvárania horného krytu oproti IQOS 3, na ktorý som si sťažoval od prvého testovania, cap síce nejde tak zvoľna ako u IQOS 2.4, ale úplne zmizol pocit odieraniu plastu.

 

Pocitovo sa mi tiež zdá, že nahrievač plynulejšie prehrieva náplne, zážitok sa mi zdá vyrovnanejší. Môže to síce byť spôsobené novým kusom, ale práve u takých som mal skôr dojem, že sa musí "zájsť", DUO si užívam od prvého otvorenia škatuľky.

 

Ak vás napadne vyskúšať po dokončení prvého Heetu nahrievač znovu zapnúť a pokračovať v fajčenie, sklamem vás, výrobca má dokonale spočítanú výdrž náplne a pri druhom - treťom potiahnutiu cítite len prázdne seno.

 

Nahrievač aj nabíjačka IQOS 3 DUO je spätne kompatibilné s IQOS 3, nahrievač sa v staršej nabíjačke nabíja síce pomalšie, ale nabije sa na oba Heety.

 

Ak huliťe ako baník za peň, dajte si pozor na predavkovanie. Neustále nabitý nahrievač zvádza k opätovnemu použitiu bez čakania a neraz už sa mi točila hlava z prebytku nikotínu, nič sa jednoducho nesmie preháňať.

 

IQOS 3 DUO je celosvetovo v predaji od 4. listopadu 2019 za 99 € s piatimi krabičkami HEETS v cene pre všetkých registrovaných užívateľov. Neregistrovaní užívatelia môžu využiť zľavu 12 € s naším zľavovým kódom.

 

Technické parametre

  Kúpiť IQOS 3 DUO
Výsledná cena 69 €
Cena v setu

99 €

Hlavné rysy

2x HEETS za sebou
luxusný dizajn

Rozmery 115 × 46 × 23 mm
Hmotnosť 121 g
Výmenné kryty

horný kryt nahrievača
bočné dvierka nabíjačky

Farebné varianty  
Prevádzkové teploty cca 0-50°C
Bluetooth ano
Vibrácie
  1. začatie
  2. nahriatie
  3. 30s pred koncom
  4. po skončení (voliteľne)
Batérie Li-On 2900 mAh
Výdrž batérie nabíjačka cca 35 HEETS
Výdrž batérie nahrievač 2x HEETS
Doba nabíjania 75 minút
Doba nabíjania nahrievač 1:50 minút
Životnosť batérie 14 700 cyklů
Konektor nabíjačky USB-C
Uvedenie do predaja november 2019
Články, fotogaléria Naše články
Naša recenzia Skúsenosti s IQOS 3 DUO
Limitovane edície

Copper

Upravit

IQOSmag Youtube

Mohlo by vás zaujímať

comments powered by Disqus