AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Recenzia IQOS 3 Multi a užívateľské skúsenosti, revolučná nehoriaca cigareta v dvojitom pere

Už druhý týždeň testujeme IQOS 3 a IQOS 3 Multi. Prvý z nich je len evolúciou predchádzajúceho modelu, úplnou novinkou je verzia Multi bez nabíjačky, ako sa moderne hovorí - všetko v jednom. Užívateľský zážitok je zatiaľ veľmi pozitívny.

0

Od našej návštevy tlačovej konferencie k predstaveniu IQOS 3 som si obe zariadenia obľúbil a o IQOS 3 napísal veľkú recenziu. Ako náročnému užívateľovi mi na ňom síce vadí veľa vecí a to skrátená výdrž dnabíjačky iba na 20 HEETS, ale pomaly som sa s tým zmieril, podobne ako u mobilov a v taške ťahám náhradný obľúbený IQOS 2.4 Motor Edition.

 

IQOS 3 má niekoľko výhod, návykové je predovšetkým pohodlné otváranie a vrátenie holdera, s mojimi medvedími prstami je o niečo horšie vyťahovanie holdera von, magnet ho drží ako pribitý. A prečo o tom hovorím v recenzii IQOS Multi? Oboje totiž spomeniem aj u neho.

Prvé zoznámenie s revolučným IQOS 3 Multi

"Multíka", ako ho doma prezývame, rozbalíte z rovnakej luxusné krabičky ako IQOS 3. Zásadným rozdielom je, že je v nej je len jedno zariadenie a zdroj, nič sa totiž neotvára ani nevyťahuje. Aj keď vlastne otvára, pre vloženie HEETS treba odsunúť malú západku s logom na vrchu prístroja, ktorá sa po dofajčení efektne pomocou pružinky sama zavrie.

Máte doma zošívačku? A ešte jednu? Položte ich vedľa seba a máte veľkosť IQOS Multi. A tiež podobnú hmotnosť, je malý a ľahký ako pierko.

Prvý dojem je ohromujúci. Narozdiel od čínskeho plastu budí Multík dojem, že je hliníkový, hoci nie je. V zlatej farbe ide o očarujúci kúsok elektroniky, dokonale sa hodiaci k pánskemu saku, do vrecka džínsov, aj do dámskej kabelky. Hoci je pomerne dlhý, nemáte z neho dojem, že ho ohnete alebo dokonca zlomíte. Lícovanie oboch dielov už tak úžasné nie je, predsa len ide o pohyblivú časť, na jednej strane ho ale zdatne maskuje šikmé tlačidlo s jedinou kontrolkou.

Po dodymení sa vysúva celá horná výmenná časť, ktorá je veľmi zaujímavo istená magnetom a vďaka tomu si môže dovoliť veľmi voľný chod, ktorý je v prvých dňoch až nezvyčajný, máte dojem, že ho ľahko vysuniete omylom. V každom prípade je to pasca na hrátky, točili ste si skôr so zapaľovačom? Teraz budete cvakať krytom, magnetické zaklapnutie je návykové.

 

Farby sú rovnaké ako u IQOS 3, zamatovo šedá, žeravá biela, metalízová hviezdne modrá a brilantná zlatá. Všetky varianty sú matné, mimo lesklej zlatej, šedá je pogumovaná. K dispozícii budú v eshope rôzne farby vŕškov, opäť možno popustiť uzdu svojej tvorivosti.

 

Ako používať IQOS Multi

Používanie IQOS 3 Multi je ľahké, odklopíte západku, zastrčíte HEETS a podržíte tlačidlo až zavibruje. Nasledujúce vibrácie oznámia po 15 sekundách nahriatu náplň, za päť a pol minúty zavibruje pre oznámenia posledných 30 sekúnd alebo dve potiahnutia. Vysunutím krytu vyhodíte HEETS, záklopka sa zavrie. Potiaľ nič nové.

Novinka príde hneď potom. Žiadne vracanie do nabíjačky a pokojne si môžete dať ďalšie a ďalšie HEETS. Celkom až desať za sebou. A potom pripojiť k zdroju, napríklad od mobilu s USB-C, na 75 minút. Nabíjanie je výrazne menej náchylné na originálnu nabíjačku, funguje spoľahlivo aj v aute, kde bývajú inak IQOSy vyberavé.

 

Jedno tlačidlo vládne všetkému. Pomocou neho IQOS nielen aktivujete, ale aj vypnete, reštartujete (podržaním 10 sekúnd) alebo aktivujete Bluetooth. Stav nabitia zistíte na spodku prístroja, kde sú kontrolky aj konektor pre nabíjačku.

 

Technológia HeatControl zostáva bez zmien, HEETS sa ohrievajú rovnakou planžetou ako u ostatných modelov a preto aj Multi je potrebné riadne čistiť. Spočiatku ho nebolo moc cítiť, ale ako sa postupne vypaľoval, došlo aj na nový praktický čistič, ktorý je v balení a po odobratí krytu prebieha čistenie rovnako ako predtým.

Tým sa z Multi stáva zariadení predovšetkým na doma, do kancelárie a hlavne autá, kde odpadne otravná manipulácia. S tým tiež výrobca počíta a v pripravovanom príslušenstve ponúkne držiak do auta a aj nabíjačku do zapaľovača.

 

Oplatí sa IQOS 3 Multi, cena a dostupnosť

Podľa našich skúseností je IQOS Multi skôr doplnkovým zariadením, vzbudzuje opäť veľa pozornosti predovšetkým vďaka podarenému dizajnu. Neoceniteľný je predovšetkým v aute. Perfektne sedí v ruke, aj keď samozrejme nemôže byť tak pohodlný ako samotný nahrievač bežného IQOS.

 

V eshope a v Store sa začnú prvé kusy predávať 3. decembra 2018 za 99 EUR, ak nechcete prepásť Vianoce, rozhodne sa ponáhľajte, pretože dodávky budú spočiatku skôr menšie a plynulé. Multi nebudú hneď predávať partneri, cena je pevná bez zľavy a bez kartónu, aj keď naši tyrkysové kolibríky cvrlikajú, že kto si počká do budúceho roka, mohol by predsa len svojím spôsobom ušetriť.

Tagy: RECENZIE
Upravit

IQOSmag Youtube

Mohlo by vás zaujímať

comments powered by Disqus