AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Recenzia: Porovnanie novinky HEETS Sienna label s príchuťou Amber a zahraničnými Red Label

V druhom týždni septembra 2018 sa začal v SR predávať nový variant HEETS Sienna label. Akú majú chuť v porovnaní s českými Amber, Yellow a nemeckými Red label?

0

Nové HEETS Sienna label, ktoré sme vám predstavili ako prvý s predstihom, sa postupne dostávajú na európsky trh, okrem Slovenska ich kúpite aj v Česku alebo Grécku. Pretože sa verejne špekuluje, že ide o zhodnú variantu so zahraničnými Red Label, zahrnuli sme ich do testu a pridali tiež české Amber a Yellow.

Porovnávať chuť cigariet alebo náplní do IQOS je dosť nevďačná uloha, výsledok vždy bude subjektívny. Dobre si to pamätáme z kauzy zmeny označenia HEETS "from Marloboro" na "Label", celá skupina bola na nohách, každý si myslel niečo iné, pritom stanovisko výrobcu bolo jednoznačné, k zmenám došlo len na obale.

 

HEETS Sienna label

Nové Sienna label majú intenzívnu čistú chuť tabaku, bez ďalších aróm. Na stupnici výrobcu sú označované tromi čiarkami, výraznejšiu chuť už majú celosvetovo iba hnedé HEETS Bronze s výrazne tabakovou arómou hraničiacou s cigarami. Veľmi podobnou farbou škatuľky, aj chuťou, sú porovnateľné s HEETS Red label, ktoré sú predávané napr. V Grécku alebo Nemecku a najčastejšie sú porovnávané so skutočnými cigaretami Marlboro.

 

Niektorí tyrkysoví kolibríci nám pošepkali, že Sienna je len marketingovým označením Red Label z dôvodu možného porovnávanie zákazníkov s červenými Marlboro, čomu chce Philip Morris zamedziť. Inou možnosťou je bránenie v porovnávaní s Red Label, ktoré sú vyrábané v Taliansku, zatiaľ čo pre východnú Európu pochádzajú Sienny z Rumunska, čo by mohlo znamenať mierne rozdielne výsledky v receptúrach.

 

HEETS Sienna label vs. HEETS Red label

A ako dopadlo naozajstné porovnanie? Oslovili sme pre test päť rôznych užívateľov a dali im vyskúšať náplne bez rozlíšenia, aby nevedeli pohľadom určiť o aký HEETS sa jedná. Nikto nedokázal jednoznačne rozlíšiť chuť Sienny od Red label, označovali obe varianty ako veľmi intenzívne, všetci sa zhodli na menšom zápachu a príjemnejšej chuti. Dvaja z piatich však v okamihu odkrytia skutočných variantov tvrdili, že Red boli jemnejšie, určitý rozdiel tu teda byť môže, ale tiež môže ísť o syndróm "lepšieho tovaru zo západu".

 

HEETS Sienna label vs. Amber a Yellow label

Porovnaniu sme podrobili aj obe tradičné varianty na trhu. Oficiálne sú Amber label stredne intenzívne s doznievajúcou stopou orieškov, zlé jazyky hovoria, že vďaka tomu majú najmä po dodymení odor ako ,,prdy,,. Žlté Yellow label sú najslabšie na našom trhu, v Kórei ešte existujú slabšie Silver, ale tie už sú naozaj ako vánok. Obsahujú tiež jemnú príchuť, občas si zákazníci sťažujú na miernu kyslosť, je spôsobená doznievajúcim nádychom citrusov.

 

Vďaka tomu nebolo treba anonymného testu, oproti dvom známym príchutiam zvíťazili Sienna na celej čiare u všetkých piatich respondentov. Podobný názor má aj väčšina členov našej FB skupiny, nový variant sa zdá zásahom do čierneho, len jednotlivci uvádzajú, že zostanú u svojej predchádzajúcej varianty.

 

Z ankety na FB vyplynulo, že najčastejšie si obľúbia Sienna label doterajší užívatelia Amber, ktorí boli často nespokojní práve so zápachom, menej často zmenia svoje preferencie používatelia Yellow, kto má obľúbené tyrkysové mentolky bude prechádzať na Sienna len výnimočne.

 

A aký názor máte vy? Oslovila vás nová varianta HEETS Sienna? Napíšte nám do komentárov, či s našimi výsledkami súhlasíte a aj vy zmeníte svoju voľbu.

Tagy: RECENZIE
Upravit

IQOSmag Youtube

Mohlo by vás zaujímať

comments powered by Disqus