AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Riaditeľka Andrea Gontkovičová v otvorenom rozhovore o budúcnosti aj zárukách

Rozhovor s riaditeľkou inovácií a marketingu PMI SR Andreou Gontkovičovou zaujímavo a otvorene odpovedá na témy, ktoré zaujímajú všetkých užívateľov IQOS.

0

Získať rozhovor od vedenia Philip Morris bolo prekvapivo jednoduché. Žiadne schovávanie za sekretárky a emaily, na prvý pokus sa ozvali rovno z najvyššieho vedenia a pozvali ma do chrámu PMI na rozhovor.

Neistou rukou som otváral dvere presvetlenej kancelárie riaditeľky rozvoja, inovácií a marketingu. Obavy sa ukázali zbytočné, IQOS Lady Andrea Gontkovičová, nominovaná na Slovenku roka, je úžasná a milá žena, ktorá si ma okamžite získala predovšetkým svojou otvorenosťou. Jej nadšenie pre IQOS sa navyše nedalo prehliadnuť.

 

Prečítate si v plnom znení čo nás čaká v tomto roku, o limitovaných edíciách aj či sa obmedzia záruky.

Skrátený a komentovaný výťah z rozhovoru:

Komentár: Čo nám odpovedala riaditeľka PMI medzi riadkami

 

Zdravím Vás za českú a slovenskú IQOS komunitu.

Ste známa priamymi odpoveďami na otázky, nebojíte sa konfrontácie s koncovými užívateľmi a my si ceníme, že odpoviete aj na naše laickej dotazy, zostavené na základe ankety.

 

Pochádzate zo Slovenska, máte s manželom dvoch dospievajúcich synov, prešla ste úspešnou kariérou až k významnej pozícii vo Philip Morris, kde teraz máte na starosť inovácie a marketing, Bez preháňania sa dá povedať, že ste uviedla IQOS na naše trhy. Poviete nám o sebe mimo týchto suchých dát i niečo zaujímavé, osobného, čo ste ešte napr. nikde nezmienila? 

 • Predovšetkým najskôr zdravím vašich čitateľov, členy FB skupiny, ktorú starostlivo sledujem aj všetkých užívateľov IQOS a moc ďakujem za možnosť je takto priamo osloviť.

  Veľmi rada s mojimi troma mušketiermi, tak volám manžela a mojich dvoch synov, trávim čas na horách. Narodila a vyrastala som v Tatrách a preto sa tam cítim ako doma. Skoré rána sú najlepšie. Vzduch je ešte čistý a ostrý. Všade voňajú stromy a vládne obrovský kľud, ktorý ma napĺňa pokojom.

  Aj v Čechách máme už niekoľko obľúbených miest. Vieme si napríklad užiť jazdu na bicykli lesmi okolo Lipna, vychutnávať pohľad na hlboké skalnaté údolie Vltavy z Vyhliadky Máj alebo prechádzku pieskovcovým skalným mestom Prachovských skál v Českom raji. V zime si radi na horách užíváme ranný manchester. Lyžujeme všetci a je super, že už aj v Čechách sú miesta, kde na takéto intenzívne zážitky máme príležitosť.

 

Máte prezývku IQOS Lady, znie to trochu ako Železná lady, je vám úspešná britská premiérka sympatická a možno aj v niečom podobná?

 • Každá silná a úspěšná žena je pre mňa veľký vzor a inšpirácia, vrátane Margaret Thatcher. Obdivujem jej nesmierny intelekt, odvahu a nasadenie pre vec, ale tiež to, že sa v politike, ktorá je ešte aj dnes pomerne ‚pánskou záležitosťou’ dokázala presadiť a uspieť. Nehodnotím jej politické smerovanie, ale výsledky. Dosiahla to, čo si zaumienila a krajinu posunula dopredu. 

  To by som chcela aj ja. Mojou víziou je budúcnosť bez dymu a verím, že som na tom najlepšom mieste pre ňu urobiť maximum. A to, či musí byť žena s takouto ašpiráciou ‚železná lady’alebo nie? Viete, nemáme to my ženy ľahké. Ak sme empatické, vrúcne a usmievavé, tak často čelíme názorom, že sme málo rozhodné a profesionálne. 

  Na druhej strane, keď sme náročné, a zamerané na výsledky, niekto môže mať pocit, že sme ‚železné‘. Ja to neriešim. Mám svoje osobné hodnoty, vždy tie isté, či už v osobnom alebo pracovnom živote. Som sama sebou. To ma oslobodzuje a uvoľňuje energiu zamerať sa na to, čo naozaj považujem za dôležité.

 

Na Slovensku vás vytrvalosť v kariére a otvorený prístup k zákazníkom doviedla až k nominácii do významnej súťaže Slovenka roka, ste na to pyšná, alebo je to len prirodzený výsledok dobre odvádzanej práce?

 • Nominácia na Slovenku roka ma veľmi prekvapila. Nechcela som tomu uveriť až do chvíle, kým som túto informáciu nedostala oficiálne. Už desať rokov túto anketu pozorujem a viem, že už historicky boli v každej kategórii nominované vždy špičkové odborníčky, či už je to umenie a kultúra, médiá a komunikácia, zdravotníctvo a pod. 

  Vôbec mi nenapadlo, že kategória biznis a manažment by sa jedného dňa mohla týkať mňa. Som dievča spod Tatier a svoje detstvo som prežila buď na tatranských chodníkoch a lyžiarskych svahoch alebo na hospodárstve starých rodičov. Nikdy som si nepredstavovala, že to dotiahnem až na túto nomináciu. 

  Veľmi si ju vážim a vnímam ju ako inšpiráciu pre ostatních k tomu, aby sa nebáli mať odvážne sny a pevne napredovali životom. Svoj úspech a šťastie má každý z nás vo svojich vlastných rukách. Tak smelo do toho. Ak som to dokázala ja, môže to dokázať každý z vás.

 

Niekoľkokrát sa objavila otázka, či sama užívate IQOS. Vieme, že ste nefajčiarka, je ťažké pracovať na vysokej pozícii v tabakovej firme a svojmu produktu napriek tomu veriť?

 

 • Nikdy som nefajčila a IQOS nepoužívam. Aj napriek tomu mu plne rozumiem a verím. Moja dôvera je postavená na vedeckých faktoch a spätnej väzbe od užívateľov. Zaujímam sa o nové vedecké štúdie spojené s IQOS a zároveň sa snažím porozumieť, čo užívateľom IQOS osobne prináša. 

  Najnapínavejšie to bolo v začiatkoch, keď som IQOS priniesla prvým dospelým fajčiarom v mojej rodine alebo priateľom. Bola som veľmi zvedavá, ako sa výhody IQOS a to hlavne pokles škodlivých látok v priemere o 95% v porovnaní s fajčením cigariet, absencia horenia a teda absencia dymu a popola prejaví na ich živote. Spomínam si na jedného z mojich kamarátov, ktorému som IQOS priniesla medzi prvými. Za deň vyfajčil 2 krabičky cigariet a prechod na IQOS nebol teda vôbec jednoduchý. Hlavne v prvých dňoch chcel opätovne po cigarete siahnuť. Vtedy som ho takmer doslovne držala za ruku a spoločne sme to nakoniec zvládli. Dnes na cigaretu ani len nepomyslí a jeho manželka a deti sa z tatinovho rozhodnutia tešia ešte viac. 

  IQOS prináša zmenu k lepšiemu aj ľuďom okolo dospelých fajčiarov. Teraz, keď už máme v Česku a na Slovensku stá tisíce užívateľov (v roku 2018 už štvrť milióna pozn. autora) sú tieto pravdy všeobecne známe a mňa to teší o to viac. 

 

Veľa cestujete, kam najďalej vás IQOS zaviedol a kde rada odpočívate na dovolenke?

 • Pracovne mám na starosti IQOS v Česku, Slovensku a Maďarsku. Cestujem teda hlavne po strednej Európe. Svetová centrála Philip Morris International je vo Švajčiarsku v Lausanne a tam chodím tiež pomerne často. Inak, najďalej som sa pracovne dostala do USA. 

  Cestujem rada, ale je veľký rozdiel medzi pracovnou cestou a súkromným výletom. Ako som už spomínala, s rodinou cestujeme radi. Hlavne tam, kde nás prostredie a spôsob života prekvapí a obohatí. Nemusí to vždy byť ani ďaleko. Moji mušketieri napríklad milujú šoférovanie malej motorovej loďky meandrami Baťovho kanála. Je pre nich veľý zážitok pozorovať, ako sa plní plavebná komora ale aj adrenalín, či udržia smer často úzkými prieplavmi.

Evergreenom v našej FB skupine sú HEETS a ich príchute, povedzte nám prosím, kedy sa dočkáme ďalších variantov a ako je to naozaj s príchuťami, sú v EÚ zakázané?

 • Vnímame záujem užívateľov o nové príchute HEETS a aj na rok 2019 sme pripravili zaujímavý plán, ktorý by pre vás mal byť dobrou správou. Máme však aj limitácie, či už legislatívne alebo vnútorné, ktoré plne rešpektujeme. Z toho dôvodu do Európy všetky príchute HEETS nateraz priniesť neplánujeme. V každom prípade sa budeme snažiť zostať pre našich užívateľov relevantní a reflektovať ich požadavky v čo najväčšom možnom meradle.

 

Ako to bude po roku 2020 s mentolom v HEETS, keď u cigariet končí?

 • Mentol u cigariet v Európskej únii naozaj v máji 2020 končí. Je to dané legislatívou ktorá je pre členské krajiny záväzná. Čo sa týka mentolu vo výrobkoch, ktoré nehoria, tam momentálne obmedzenia na mentolové príchute neexistujú.

  Ja osobne si myslím, že pre dospelých fajčiarov mentolových cigariet, ktorí ešte neprešli na IQOS by toto mohol byť ďalší zásadný dôvod IQOS vyskúšať a prejsť od spaľovania na zahrievanie. V 21. storočí už naozaj nikto fajčiť nemusí.

 

Pokiaľ na vašich weboch uvádzate Amber s tónom orieška, alebo Yellow s nádychom citrusov, uvediete tiež Green Zing, keď sa jedná len o variant mentolu pripomínajúce limetku?

 • Samozrejme, že veľmi aktívne sledujeme, aké témy užívateľov IQOS tešia a trápia. Vieme, že príchute sú jednou z nich. Dokázala to aj skúsenosť s predstavením novej varianty Sienna, ktorá sa stretla s obrovským ohlasom. Aj na tento rok máme pripravené nejaké prekvapenie a verím, že prinesie podobné potešenie a ďalšiu možnosť vychutnať si IQOS inak. 

 

Niektorí fajčiari sa obávajú vstupné investície do zariadenia. Nechystáte sa im nejako pomôcť, aby sa mohli vzdať cigariet a prešli na IQOS?

 • Vzdať sa cigariet a prestať s fajčením je najlepšou voľbou. Ale je to velký krok a pre mnohých neprekonaťeľný. Rovnako aj prechod z klasických cigariet na IQOS a prvotná investícia môže byť pre niektorých fajčiarov bariérou. 

  Aby sme IQOS sprístupnili aj pre takýchto zákaznikov, na IQOS predajniach v Čechách a na Slovensku aktuálne pilotujeme možnosť využitia splátkového predaja na všetky registračné ponuky (IQOS 2.4+, IQOS 3 a IQOS Combo). Zákazník si prvotnú investíciu rozloží na 6 alebo 10 mesačných splátok bez navýšenia a bez úrokov a z predajne odchádza so svojím prvým IQOS zariadením. 

 

Poskytujete na IQOS nadštandardnú záruku, zariadenie bez veľkého skúmania vymieňate na mieste. Vieme, že toho zákazníci často zneužívajú, udržíte napriek tomu túto výhodu?

 • Snažíme sa členom IQOS clubu poskytnúť naozaj nadštandardnú starostlivosť, už v priebehu prechodu od klasických cigariet ku IQOS ale aj potom. Súčasťou tohoto konceptu je asistencia pri obsluhe zariadení, nájdenia problémov a riešení, prípadne výmena zariadenia, ak je to naozaj potrebné. 

  Vieme tiež, že nie všetci dospelí užívatelia hrajú úplne fair. V tejto chvíli však ešte nechceme pravidlá meniť. Veríme, že tí užívatelia, ktorí IQOS naozaj rozumejú a tešia sa zo zmeny, ktorú im a im blízkym do života prináša tento systém zneužívať nebudú a ostatní sa postupne tiež pridajú.

 

Množia sa zákazníci, ktorí v reklamácii nedostanú späť limitovanú edíciu, ktorú si kúpili, zdá sa vám to v prvom roku záruky v poriadku?

 • Viete, už len v roku 2018 sme okrem dvoch základných verzií 2.4+ a štyroch verzií 3.0 priniesli našim užívateľom zariadenia ruby, pink, blue a Moto GP. Je naozaj zložité dlhodobo držať náhradné diely pre všetko, či už ide o zahrievače, nabíjačky alebo ich kombináciu. Je to veľmi náročné hlavne logisticky. Avšak chápem a je mi ľúto, že to niekedy zarmúti. Verím však, že to inými ponukami a službami vyvážime.

 

Počítate s rozšírením IQOS Store alebo aspoň pop-up stánkov aj do ďalších miest alebo zostane najväčší diel práce na IQOS partneroch?

 • Úloha IQOS Storu a ďalších IQOS miest je iná, ako úloha IQOS partnerov. IQOS partneri zohrávajú nezaplatiteľnú úlohu hlavne v prvom období, keď dospelý fajčiar o IQOS uvažuje, skúša ho alebo si ho chce kúpiť a s konverziou začína. Sme veľmi radi, že máme tím skvelých a nadšených odborníkov, ktorí sú pripravení dospelým fajčiarom a užívateľom s týmto pomôcť. Zohrávajú v našom biznise dôležitú úlohu a počítame s nimi aj do budúcnosti. 

  Na druhej strane je IQOS store a iné miesta, ktoré sú priamo zviazané so značkou IQOS asistujú dospelým fajčiarom a užívateľom v širšom meradle. Pomáhajú dospelým fajčiarom získať viac info o IQOS, možnosť vyskúšať si ho, kúpiť, ale aj rôzne sa so značkou zabaviť, dozvedieť sa o novinkách, či už v oblasti zariadení, doplnkov, náplní, ale aj vedy a odborných faktov. Momentálne máme v Česku približne 20 a na Slovensku 10 takýchto miest a zvažujeme, ako ďalej.

 

Nalákate nás na novinky alebo odmeny pre tento rok v rámci IQOS clubu? Môžeme opäť čakať napr. Súťaž o vstupenky na Moto GP Brno?

 • Určite áno. IQOS club je niečo, čo si užívatelia veľmi cenia a my pripravuje niekoľko noviniek. Čo by som rada dala do popredia je osobnejšia forma komunikácie s registrovanými užívateľmi, ktorá môže vyústiť do ponúk, ktoré budú šité na mieru jednotlivcom. 

  Chceme tiež priniesť niekoľko možností, ako užívateľom umožniť zúčastniť sa zaujímavých akcií alebo siahnuť si na zážitky, ktoré by pre nich bez IQOS ostali nedosiahnuteľné. So stajňou Ducati a Moto GP v Brne máme v PMI dlhodobú spoluprácu a určite budeme mať zaujímavé ponuky pre užívateľov IQOS v Česku a na Slovensku aj tento rok.

 

IQOS 3 je veľmi mladý a napriek tomu už v Japonsku existuje limitovaná červená edícia Traveler, kedy sa nejaké podobné dočkáme aj u nás?

 • Vieme, že limitované edície majú úspech a máme pre Vás prekvapenie aj na tento rok. Dúfam, že vás poteší.

 

V minulom roku sa veľmi vydarila spoločenská akcia IQOS 3 Trinity pre verejnosť, chystáte nejaká ďalšie stretnutie so zákazníkmi? Pripravujú sa prezentácie napr. na hudobných festivaloch?

 • Minulý rok bol naozaj prelomový, kedy sme si vyskúšali nové prístupy a druhy akcií. Veľmi dobrú spätnú väzbu sme dostali napríklad na Filmový festival v Karlových Varoch (KVIFF), Pohodu na Slovensku, ale aj na Trinity. 

 

Moc ďakujeme pani riaditeľke za jej čas a obsiahle odpovede. Ak by ste mali záujem podporiť ju v ankete Slovenka roka, možete do 3. mája 2019 10:00 po jednoduchej registrácii hlasovať online zde a nebo prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR 2 , oba spôsoby se sčítajú, takže môžete aj dvakrát :-).
Ja osobne som hlasoval, rozhodne si to zaslúži a naviac môžete vyhrát exkluzivny 8 denný dovolenkový pobyt pre 2 osoby v hoteli Labrande Coral Beach 4 * s all inclusive v atraktívnej Gambii.

 

Kto dlhý rozhovor len prešiel až sem na koniec, môže si prečítať skrátenú verziu s mojím komentárom. Napíšte nám dole do komentárov alebo skupiny na Facebooku, ak máte záujem, aby sme vyspovedali ďalšie zaujímavé osobnosti.

Tagy: NOVINKY
Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus