AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Veľké víťazstvo, IQOS sa bude predávať v USA, bol schválený FDA ako menej škodlivý

Americký federálny úrad pre potraviny a liečivá (FDA) včera povolil uvedenie IQOS na americký trh a označil ho po rozsiahlom skúmaní ako produkujúci menej škodlivín ako cigarety. 

0

Americký federálny úrad pre potraviny a liečivá (FDA) včera oznámil, že povolil uvedenie nových tabakových výrobkov spoločnosti Philip Morris Products SA na trh pre systém IQOS ,,Tobacco Heating System“ – elektronické zariadenie, ktoré zahrieva tyčinky naplnené tabakom, zabalené v papieri a vytvára tak aerosol, ktorý obsahuje nikotín. 

Agentúra na základe dostupných odborných štúdií zistila, že aerosol produkovaný systémom IQOS obsahuje menej toxických chemikálií než cigaretový dym. Napríklad obsah oxidu uhoľnatý z aerosolu IQOS je zrovnateľný s obsahom v životnom prostredí, hladina akroleínu sú o 89% až 95% a formaldehydu o 66% až 91% nižšie ako u klasických cigariet pri súčasnom zachovaní podobnej hladiny nikotínu. 

 

Schválený bol predaj troch variant HeatStick:  

  • Marlboro HeatSticks
  • Marlboro Smooth Menthol HeatSticks
  • Marlboro Fresh Menthol HeatSticks

FDA zaviedlo prísne marketingové obmedzenie na predaj výrobkov v snahe zabrániť prístupu mládeže k produktu, podobne ako na cigarety zakázala televíznu a rádiovú reklami a obmedzila propagáciu na sociálnych sieťach a webu. Druhú žiadosť o schválenie výrobku s modifikovaným zníženým rizikom fajčenia stále posudzuje.

 

André Calantzopoulos, generálny riaditeľ PMI, komentoval oznámenie FDA:

„Iba za dva roky opustilo cigarety 7,3 milióna ľudí po celom svete a úplne prešlo na IQOS. Rozhodnutie FDA povoliť IQOS v USA je dôležitým krokom dopredu pre približne 40 miliónov amerických mužov a žien, ktorí fajčia. Oznámenie FDA je historickým mílnikom.“

IQOS bude v USA exkluzívnej licencii predávať spoločnosť Altria od leta 2019. Plánuje otvoriť IQOS obchod a veľa mobilných obchodov. Tabakové tyčinky značky Marlboro budú k dispozícii v približne 500 maloobchodných predajniach vrátane reťazca Circle K, Murphy USA, QuikTrip, RaceTrac, Speedway a ďalších.

 

V reakcii na oznámenie sa akcie PMI zvýšili o 2% a uzavreli sa na 86,56 USD. Akcie spoločnosti Altria vzrástli o 1,5% a uzavreli sa na 54,33 USD.

.

Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus