AKO KÚPIŤ IQOS SO ZĽAVOU

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite lacnejšie s našou zľavou 10 €.

Revolučný systém nahrievania tabaku kúpite s našou zľavou 10 € lacnejšie.

Zomrel užívateľ elektronickej cigarety v USA, riziko nesúvisí s IQOS, ale s marihuanou

Veľká mediálna histeria okolo smrti užívateľov elektronickej cigarety sa rozuzľuje, prvé testy ukazujú, že na vine môže byť liquid s marihuanou, zahrievaného tabaku pre IQOS sa netýka.

0

Úmrtia v súvislosti s užívaním elektronickej cigarety je mediálne veľmi atraktívnou témou, ktorá ako vlna prebehla svetovými správami a vďaka svojej citlivosti a americkému honu na fajčiarov zasahuje aj zahrievaný tabak. Hneď v úvode je teda potrebné spomenúť, že nijako nesúvisí s IQOS.

V tomto roku bolo podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v USA prvýkrát po desiatich rokoch zaznamenano asi 450 prípadov komplikácií s dýchaním užívateľov elektronických cigariet a tri úmrtia, väčšina vo veku do dvadsiatich rokov. Prebiehajúce testy príčin začínajú odhaľovať, že dôvodom môže byť vitamín E obsiahnutý v tekutých náplniach e-liquid. Ten sa používa na čiernom trhu k viazaniu THC z konope.

 

Postihnutí trpia kašľom, dýchavičnosťou, únavou, niektorí tiež zvracajú a majú hnačku. "V mnohých prípadoch pacienti priznali, že použili produkt obsahujúci THC," uviedol riaditeľ CDC Robert Redfield. 

 

Predaj liquidov v SR dnes podlieha prísnym predpisom, nesmie obsahovať žiadnu inú toxickú látku ako nikotín a hoci nikdy nemožno vylúčiť dlhodobé riziká, s desaťročnou bezproblémovou históriou je zloženie pomerne presne prebádané a medzi užívateľmi sa podobný prípad nikdy neobjavil.

 

Z dostupných informácií teda užívatelia IQOS nie sú týmto problémom nijako ohrození, zloženie náplní HEETS neobsahuje žiadnu z látok, ktorá stojí za smrťou v USA. Nikdy však nezabudnite, že najzdravšie je nefajčiť vôbec.

Upravit

IQOSmag Youtube

Mohlo by vás zaujímať

comments powered by Disqus